IKEA x OFF WHITE – zaskakująca współpraca

0
5336
ikea x off white inspiracje paragon dywan

IKEA we współpracy ze światowej sławy twórcą Virgilem Abloh’em zmienia przedmioty codziennego użytku w ikony designu. Przedstawiają więc MARKERAD, serię produktów IKEA x OFF WHITE stworzonych z myślą o millenialsach i ich pierwszym mieszkaniu. Limitowana kolekcja składa się z piętnastu wyjątkowych przedmiotów i pojawi się w Polsce już w listopadzie.

IKEA x OFF WHITE – Nowa kolekcja

MARKERAD łączy w sobie klasyczne minimalistyczne formy z artystycznymi, „zakłócającymi” akcentami – tak charakterystycznymi dla twórczości Virgila Abloh’a. Jego ikoniczne cudzysłowy znajdujące się w całej kolekcji służą wprowadzeniu elementu ironicznego oraz odrobiny humoru do przedmiotów codziennego użytku.

ikea x off whitee dywan zielony inspiracje moda

Z czego składa się kolekcja?

Kolekcja MARKERAD to mieszanka przedmiotów, które idealnie sprawdzą się przy urządzaniu pierwszego mieszkania. Są to meble, takie jak stół, krzesło i kanapa, a także mniejsze przedmioty, jak skrzynka na narzędzia, zegar czy tekstylia. Projekty Abloh’a zacierają granice pomiędzy funkcjonalnością a sztuką.

ikea x off white stół ikea x  off white virgil abloh zestaw narzędzi pościel ikea x off white szara poduszka

„Chciałbym, aby każdy przedmiot z kolekcji wzbudzał w ludziach poczucie dumy oraz by świetny design był głównym powodem, żeby je posiadać” – dodaje Virgil Abloh.

Jak powstawała kolekcja IKEA x OFF WHITE?

Planując kolekcję MARKERAD, twórca wraz z Henrikiem Mostem, kierownikiem artystycznym IKEA przeprowadzili wywiady z młodymi ludźmi. Dotyczył on ich preferencji i poglądów na to, czego najbardziej potrzebują podczas przeprowadzki do swojego pierwszego mieszkania. Dzięki temu powstała kolekcja, która umożliwi młodym ludziom urządzenie domu w taki sposób, żeby był on odbiciem ich osobowości.

ikea x off white markerad inspiracje virgil abloh nowa kolekcja

Nietypowe podejście Virgila do projektowania

Kolekcja MARKERAD jest pełna niekonwencjonalnych rozwiązań. Przykładem jest dywan przypominający paragon, który dobrze wygląda zarówno rozłożony na podłodze, jak i zawieszony na ścianie. To dowód na to, jak przedmiot codziennego użytku z łatwością przekształca się w swoiste dzieło sztuki. Z kolei dywan „KEEP OFF” z lekko ironicznym przesłaniem był częścią IKEA Art Event 2019. Podświetlana Mona Lisa to hołd złożony przez Virgila kultowemu obrazowi Leonarda da Vinci, zacierający granicę między funkcjonalnością a sztuką.

gablota komoda szklana inspiracje  mona liza inspriacje obraz

Produkcja kolekcji IKEA x OFF WHITE

Warto wiedzieć, że produkcja większości mebli, np. krzeseł z kolekcji MARKERAD,  jest realizowana w naszym kraju. Polscy fachowcy są uznawani na całym świecie i mają umiejętności z najwyższej półki, więc mamy nadzieję, że klienci IKEA docenią nie tylko sam design i wygodę, ale także wysoką jakość wykonania mebli z najnowszej kolekcji.

MARKERAD będzie dostępna w Polsce już od 5 listopada 2019r. w sprzedaży online oraz w sklepie IKEA Janki.

Źródło: materiały prasowe, IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj