Fixly, czyli jak w dzisiejszych czasach znaleźć fachowca?

0
2377

Kochamy dobre projekty, przemyślane aranżacje i piękne wnętrza. Jednak, gdy nadchodzi moment, w którym musimy wdrożyć w życie wizję naszego idealnego miejsca na ziemi, pojawia się strach. Jak znaleźć fachowca, gdzie go szukać i czy fachowcy z polecenia wystarczą? Ten wpis nie będzie tym razem o polskim designie, ale o tym, jak ten polski design faktycznie dobrze zrealizować i kim. Na pomoc przychodzi nam nowy serwis Fixly.pl, w którym można znaleźć prawie każdego fachowca niezbędnego do wykończenia mieszkania czy domu.

Czym jest dokładnie Fixly?

Fixly to serwis, który łączy wykonawców usług z użytkownikami szukającymi ich pomocy. Jeśli budujemy dom, remontujemy mieszkanie czy szukamy fachowca, to Fixly uzbierało już ponad 59 tys. takich osób.

Jak szukać fachowca?

Znalezienie tu wykonawcy, który pomoże rozwiązać dany problem jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy, że wybierzemy usługę, której potrzebujemy i opiszemy nasze potrzeby. W ten sposób powstanie nasze zapytanie, które trafi do wykonawców z danej okolicy. Zainteresowani fachowcy odzywaj się do nas sami! Postanowiliśmy przejść cały proces poszukiwań.

Wybieramy rodzaj usługi

W ramach testu postanowiliśmy poszukać odpowiedniej osoby do wykonania renowacji mebla z lat 50. W tym celu spośród bardzo wielu kategorii i usług wybraliśmy „Meble i zabudowa”, a następnie „Renowacja mebli”.

Ponieważ postanowiliśmy wymienić głównie tapicerkę w starym fotelu, w kolejnym kroku wybraliśmy konkretną usługę „naprawa tapicerki”.

Fixly

Określamy termin wykonania usługi

W tym punkcie mamy do wyboru kilka możliwości w zależności od tego, czy bardzo się nam spieszy czy możemy poczekać na daną usługę. My wybraliśmy opcję „Dostosuję się do wykonawcy”.

Fixly

Po dokonaniu wyboru trafiamy na podstronę, na której trwa wybieranie fachowców i usługodawców, których aktualnie szukamy. W naszym przypadku chodziło o tapicera. Podczas 16 minut oczekiwania widzimy np. takie okienko, więc idziemy na kawę!

Po powrocie z kawy…

Faktycznie podczas gdy my delektowaliśmy się kawą, na Fixly zgłosili się fachowcy. Może ich być maksymalnie pięciu. W przypadku naszego krzesła, chęcią do jego renowacji wykazały się dwie osoby.

W tym momencie możemy zdecydować się na jednego z usługodawców, którzy nam odpowiedzieli. Zanim jednak to zrobimy, przeglądamy komentarze i oceny każdego fachowca. W oknie czatu można też z danym fachowcem porozmawiać i doprecyzować nasze zapytanie. W naszym przypadku trafiliśmy na pana z dużym doświadczeniem tapicerskim i bardzo dobrymi ocenami. Warto dodać właśnie, że po wykonaniu usługi przez konkretnego specjalistę, możemy wystawić mu ocenę w skali gwiazdkowej oraz zostawić opisowy komentarz.

Wygląda na to, że znaleźliśmy tapicera. A jakie Wy macie doświadczenia z szukaniem fachowców na Fixly.pl? Dajcie znać koniecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here