Nowoczesny hotel w Budapeszcie – czym zaskoczyli polscy architekci?

0
2017
nowoczesny hotel w budapeszcze mercure czerwone krzesło granatowe krzesło velur

Kolorowy, radosny, energetyczny — tętniący życiem Budapeszt co roku przyciąga tłumy turystów. Wyraziste smaki, stare budki telefoniczne, urzekająca starówka i nieco egzotyczny język — stolica Węgier ma niepowtarzalny charakter i nieustannie się rozwija. Nie brakuje tu klimatycznych restauracji, kawiarenek, a także miejsc z intrygującym designem. Jednym z nich jest nowoczesny hotel Mercure Budapest Buda, który niedawno przeszedł metamorfozę.

Perła Dunaju – klimat Budapesztu w nowej odsłonie hotelu

Budapeszt, nazywany Perłą Dunaju, nie bez przyczyny jest uznawany za jedno z najpiękniejszych europejskich miast. Architektura w stylu Art Nouveau, malownicze widoki, tętniące życiem restauracje i coraz lepiej rozwinięta infrastruktura turystyczna — wszystko to sprawia, że stolica Węgier zyskuje coraz większą popularność. Jej charakter bardzo dobrze poznali architekci z warszawskiego biura projektowego Tremend, którzy przeprowadzili tu renowację hotelu Mercure Budapest Buda.

nowoczesny hotel w budapeszczeczerwone poduszki granatowa poduszka żółta płytki oktogon Poduszki dekoracyjne oktogon na podłodze kolorowe dekoracje hotelu

Oryginalne rozwiązania niskim kosztem

Metamorfoza dotknęła wszystkich części wspólnych oraz pokoji. Z uwagi na ograniczony budżet, polscy architekci zdecydowali się wykorzystać elementy wyposażenia, które zastali w hotelu, a więc zachowano oryginalny klimat miejsca i nadano mu niepowtarzalny charakter. Pozostawiono stare balustrady i kratownice, a także fotele — które odnowiono, tak żeby dopasować je do głównej kompozycji. Duch vintage przenika się tu z nowoczesnymi dodatkami i energetycznymi kolorami, tworząc intrygującą, eklektyczną mieszankę.

Nowoczesny design miedziane lampy kolorowy wystrój krzesła barowe

Jak wygląda nowoczesny hotel?

Z biegiem lat zmieniają się trendy i moda na wnętrza i ich wyposażenie. Jak widać na przykładzie realizacji hotelu Mercure Budapest Buda, nowoczesny hotel to miejsce, które sprzyja interakcji pomiędzy ludźmi. Tu widzimy duże otwarte przestrzenie, zagospodarowane dla wypoczynku. Jaskrawe kolory i ciekawe faktury nawiązują do dobrego samopoczucia i humoru. Architekci nie bali się eksperymentować, a więc udało im się stworzyć wyjątkowy klimat tego miejsca.

Inspiracje aranżacja restauracji krzesła restauracyjne Aranżacja hallu hotelowego kolorowe poduszki pomysł na sufit Pomysł na restaurację krzesło czerwone granatowe beton drewno inspiracje

Akcent hallu w postaci rozpisanej betonowej ściany nawiązuje do otwartości i oryginalności, które honoruje hotel. Różnorodność barw i faktur, która panuje we wszystkich pomieszczeniach Mercure Budapest Buda, zachwyca. Dlatego goście hotelu mogą czuć się swobodnie.

nowoczesny hotel w budapeszcze mercure czerwone krzesło granatowe krzesło velur

Źródło: materiały prasowe, Tremend

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj