Karim Rashid – relaksujący klimat zen dla restauracji w Nowym Jorku

0
2569
Karim Rashid sofy OTTAWA aranżacja restauracji

Karim Rashid to słynący ze swoich śmiałych projektów designer. Jego główną twórczą zasadą jest nonkonformizm. Właśnie dlatego miłośnicy designu i nietuzinkowych rozwiązań cenią jego projekty. Tym razem, Karim w dosyć nietypowym dla siebie klimacie stworzył oryginalną serię mebli dla duńskiej marki BoConcept. Komplet sof stał się częścią wnętrza, nagrodzonej gwiazdką Michelin, koreańskiej restauracji w centrum Nowego Jorku.

Karim Rashid – projektant który zaskakuje

Światowej klasy projektant urodził się w 1960 roku, w stolicy Egiptu – Kairze. Jego rodzina przeniosła się do Kanady, dlatego dorastał on już w Ottawie. Zdolny Karim kształcił się we Włoszech i już w 1992 roku powstało jego własne studio projektowe w Nowym Jorku. Pod opieką designera powstało tysiące dzieł. Zaliczają się do nich drobne akcesoria oraz duże architektoniczne projekty. Projektant został niejednokrotnie wyróżniony i dostał ponad 300 nagród.

Karim Rashid

Sofy modułowe OTTAWA dla BoConcept

Karim Rashid jest twórcą niesamowitych projektów i niejednokrotnie projektował meble oraz dodatki do wnętrz. W 2017 roku, specjalnie dla duńskiej marki meblowej, zaprojektował serię mebli wypoczynkowych OTTAWA. Kolekcja składa się z różnorodnych sof modułowych, krzeseł, bufetów oraz stołów. W swoich projektach, designer często używa śmiałych kolorów i niejednoznacznych rozwiązań. Tym razem, Karim postawił na spokojne odcienie, dlatego meble wyglądają poważnie i doskonale dopełnią każdą przestrzeń komercyjną.

Krim Rashid sofy OTTAWA BoConcept

Aranżacja koreańskiej restauracji w Nowym Jorku

Restauracja Atomix powstała na nowojorskim Manhattanie przy ulicy East 30th Street. Aranżację przestrzeni stworzyli architekci z koreańskiego studia projektowego Studio Writers. Głównym tematem przewodnim przestrzeni jest minimalistyczny i indywidualistyczny klimat zen. Motyw ten pochodzi z Azji, wyróżnia się subtelnością kolorów i minimalną ilością ozdób, dlatego wprowadza równowagę i harmonię do pomieszczenia.

Atomix New York restauracja Karim Rashid Studio Writers Aranżacja restauracji styl zen bar azja Aranżacja restauracji styl zen klimatyczna jedzenie inspiracje

Restauracja składa się z dwóch poziomów. Górną część zajmuje bar z alkoholami oraz kilka okrągłych stolików otoczonych wygiętymi kanapami. Minimalistyczne schody na końcu sali zaprowadzą klienta do hali, zaaranżowanej w sofy, które zaprojektował Karim Rashid. Ta strefa jest przeznaczona jako miejsce oczekiwania na stolik, a więc designerzy wykonali ją w taki sposób, by klienci mogli wypocząć w komforcie i poczuć klimat zen.

Karim Rashid sofy OTTAWA aranżacja restauracji Karim Rashid sofy OTTAWA aranżacja restauracji Karim Rashid sofy OTTAWA aranżacja restauracji

Projektantom zależało na stworzeniu przestrzeni, która celebruje wspólnotę, dlatego dolną część restauracji Atomix zajmuje 14-osobowa lada szefa kuchni. Pomieszczenie urządzono tak by wyróżnić menu degustacyjne i zachęcić odwiedzających do wspólnego cieszenia się smakiem wysokiej koreańskiej kuchni.

Lada szefa kuchni aranżacja restauracji BoConcept BoConcept krzesło aranżacja restauracji czarne krzeslo blat do restauracji

Źródła: mat. pras., Karim Rashid, Studio Writers

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj