Czy białe wnętrza mogą być ciekawe?

0
2555

Biel od lat jest jednoznacznie najpopularniejszym kolorem we wnętrzach. Zamiłowanie prostym skandynawskim stylem czy może zamkniętość na odważne rozwiązania sprawiły, że większość aranżacji dokonywanych jest właśnie w tym kolorze. Dlatego, mimo zapotrzebowania na białe pomieszczenia, niektórzy architekci wycofują się z podobnych projektów. Aktualnym staje się pytanie: Jak projektować białe wnętrza, żeby były ciekawe? Otóż, czescy architekci wpadli na intrygujący sposób na bar winny w centrum Pragi.

Odważnie! Nic oprócz bieli!

Jan Plechac i Henry Wielgus to designerzy, którzy zaprojektowali i zaaranżowali Vínobar Dvojka. Pomieszczenie z daleka przypomina studio artystyczne w stylu vintage. Absolutnie białe ściany, sufit, meble, a nawet drobne akcesoria. Architektom zależało na tym, żeby stworzyć sympatyczną i relaksującą przestrzeń, to właśnie dlatego zdecydowali się na taką kolorystykę.

Białe wnętrza aranżacja bar winny PragaLampa vintage retro lodówka biały stół krzesła bar Praga

Białe wnętrza – nowatorskie spojrzenie

Już na wejściu widzimy, że nie jest to zwyczajny bar. Wnętrze jest pełne ciekawych i artystycznych rozwiązań. Poza absolutnie białym wystrojem, architekci użyli starych mebli, typowych dla pracowni stolarza. Masywne stoły wraz z małymi krzesłami nadają specyficznego klimatu. Podłogę również udekorowano w nietypowy sposób. Widnieje się na niej wyrazisty wzór białej farby, który jakby pozostał po malowaniu ścian i sufitu.

Lampa vintage retro lodówka biały stół krzesła bar Praga białę wnętrza Lampa vintage retro lodówka neony biały stół krzesła bar Praga art podłoga białe wnętrza

Piękno tkwi w detalach

Żeby w pełni poczuć klimat wnętrza i zrozumieć głębię idei architektów, warto zwrócić uwagę na detale. Najbardziej wyróżniającym się elementem wystroju jest pochylona cyfra 2, wykonana z neonów o kolorze czerwonego wina. Ten dodatek symbolizuje nazwę lokalu, poza tym odzwierciedla główne założenia architektów – stworzenie miejsca w którym wszystko łączy się by stać całością.

Czerwony neon białe ściany farba design beczka cegła Czerwony neon białe ściany farba design cegła stół świeczki wino białe wnętrza

Białe lodówki w stylu retro to dodatkowa dekoracja wnętrza, zajmują większą część jednej ze ścian baru oraz ukrywają wejście do zaplecza. Ze względu na kolorystykę i metraż pomieszczenia, designerzy mogli zminimalizować ilość źródeł światła, dlatego nad barem pojawiła się jedyna lampa w całym lokalu. Jest wykonana w stylu vintage i dodaje domowej przytulności.

Biała przestrzeń stół krzesło retro lodówki białe wnętrza Lapma vintage bar winny Praga

Jak widać, sukces projektu Vínobar Dvojka tkwi w detalach. Dzięki wyjątkowym dekoracjom nawet całkowicie białe wnętrze zyskało specyficzny charakter i intrygujący wygląd.

Źródła: Jan Plechac & Henry Wielgus, BoysPlayNice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj