Jaskrawe kolory w realizacji meksykańskiego hotelu

0
2495
jaskrawe-kolory-płytek-inspiracje-wnętrze-hotel-róż-żółty

Dobór palety kolorów do realizacji projektu to nie aby jakie wyzwanie. Umiejętność prawidłowego łączenia barw i ich proporcji wymaga od projektanta naturalnego wyczucia i dużego doświadczania. To właśnie wtedy rodzą się prawdziwe dzieła i wzorcowe prace wybitnych architektów! Dziś przedstawimy Wam przykład realizacji, gdzie jaskrawe kolory w kontraście z klasyczną szarością budzi niesamowite wrażenie!

Jaskrawe kolory w roli głównej hotelu w Meksyku!

Meksykańscy architekci z AG Studio umiejętnie przekształcili dawny kolonialny dom w prawdziwy hotel typu boutique! Głównym narzędziem, które sprawiło, że realizacja stała się wprawdzie wyjątkowa, są jaskrawe kolory, kontrastujące z szarością betonowej elewacji. Co więcej, takie rozwiązanie sprawia niesamowity efekt, patrząc na zdjęcia projektu, może wydawać się, że niektóre jego elementy są wyretuszowane i zmienione na czarno-białe. W taki sposób różnobarwne akcenty robią się jeszcze bardziej wyraziste i charakterystyczne.

łuki-inspiracje-jaskrawe-kolory-żółty-ściany-beton

Kilka słów o projekcie

Zadaniem architektów było urządzenie 16-apartamentowego hotelu. Centralnym punktem całego budynku jest dziedziniec z betonowymi ścianami. Jak mówią architekci, jest to symbol meksykańskiego modernizmu, jednak by nieco rozcieńczyć monochromatyczną atmosferę, postanowiono dodać więcej kolorów. Twórcy projektu zaczerpnęli je z rodzinnego symbolu właścicieli budynku i teraz betonowy dziedziniec uzupełniają łuki, wyłożone brzoskwiniowymi płytkami i jaskrawożółte korytarze hotelu. Elementem, który przykuwa wzrok w tej kompozycji, jest wyłożony tradycyjnymi meksykańskimi płytkami obraz Matki Boskiej i różowy ołtarz pod nią.

łuki-inspiracje-jaskrawe-kolory-żółty-ściany-beton płytka-brzoskwiniowa

Wśród wewnętrznych korytarzy obiektu znalazło się również miejsce na wspólną część wypoczynkową. To miejsce zdobią oryginalne fotele, krzesła i lampy, nadające temu miejscu charakterystyczny klimat.

miejsce-wypoczynkowe-inspiracje-fotele-czerwień-żółty-jaskrawe-kolory miejsce-wypoczynkowe-inspiracje-fotele-czerwień-żółty-jaskrawe-kolory kaktusy-żółta-ściana-płytki

A co z pokojami?

W aranżacji pokoi zachowano podobną kolorystykę. Panują tu różowy, pomarańczowy, żółty, czerwony i czarny kolory. Wszystkie ściany pokrywa farba, podłogę zaś płytki. Pokoje urządzono w dosyć minimalistyczny sposób, nie ma tu zbędnych dekoracji. Znajdziemy jedynie drewniane i ratanowe elementy wraz z ciekawymi kinkietami u wezgłowia.

połój-hotelowy-raan-inspiracje-łóżko-sypialnia-lustro łązienka-lust-inspiracje

Na dachu hotelu znajduje się bar ze spektakularnym widokiem, a kolory tego miejsca doskonale współgrają z tutejszymi zachodami słońca.

jaskrawe-kolory-ba-na-dachu

Źródło: materiały prasowe, AG Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj