Futurystyczne wnętrze w liliowych odcieniach

2
2567
futurystyczne-wnętrze-fiolet-szarość-inspiacje-kuchnia-anekt-salon

Spoglądając na to wnętrze, można odnieść wrażenie, że jest to profesjonalna scenografia do filmu o dalekiej przyszłości. Nie mniej jednak to futurystyczne wnętrze jest prawdziwym mieszkaniem, zaaranżowanym przez profesjonalnych projektantów z pracowni Crosby Studios. Pulchne kształty, nietypowe materiały i odważna kolorystyka to główne elementy zawarte w tym projekcie, zobaczmy zatem, jak wygląda efekt końcowy!

Futurystyczne wnętrze w liliowych odcieniach

Mieszkanie z przyszłości to jedynie efekt renowacji starego apartamentu w Nowym Jorku. Za jego aranżację odpowiadają założyciele Crosby Studios – Harry Nuriev i Tyler Billinger,  którzy przekartkowali wnętrze na własny użytek. Swoje nowe mieszkanie projektanci stworzyli w charakterystycznym dla ich pracowni stylu. Przy użyciu żywych kolorów i eklektycznych materiałów udało im się przekazać buntowniczy charakter i inne spojrzenie na rzeczywistość.

salon-inspiracje-wykładzina-szarość-kanapa-fiolet-kafle-futurystyczne-wnętrze

kuchnia-aneks-inspiracje-fiolet-szarość-kafelki salon-z-tarasem-futurystyczne-wnętrze-inspiracje-szarość-fiolet

Odwagi nigdy za wiele – kolory w aranżacji

Mieszkanie składa się z dwóch poziomów. Na pierwszym znajduje się salon z aneksem kuchennym, na drugim sypialnia. Cała kompozycja została stworzona na podstawie intensywnego fioletowego koloru oraz ciepłej szarości. Oczywiście nie obeszło się bez akcentów kolorystycznych, w tej realizacji występuje również złoto i błyszczące elementy w kolorze srebrnym.

kafelki-szare-inspiracje-sypialnia-złoty-zagłówek-stolik kafelki-szare-inspiracje-sypialnia-złoty-zagłówek-stolik-futurystyczne-wnętrze kącik-wypoczynkowy-do-czytania-książek-inspiracje-fiolet-czarość-futurystyczne-wnętrze-sypialnia

Futurystyczne wnętrze – aranżacja przestrzeni

Salon tego mieszkania jest bardzo charakterystyczny, fioletowa wykładzina, fotel i regały kontrastują z szarością na ścianach, kanapie i zasłonach. Szczególną uwagę warto zwrócić na płytki użyte w całej aranżacji. Są to kwadratowe płytki w kolorze ciepłej szarości, zaprojektowane we współpracy ze studiem projektowym Hatsu w Bombaju. Ten element odczytuje się we wszystkich pomieszczeniach, ponieważ pokrywa większość podłóg i ścian wnętrza.

szara-łazienka-inspiracje-prysznic-kafle-fioletowa-szyba garderoda-inspiracje-futurystyczne-wnętrze

Ciekawym elementem, który zastosowali projektanci w swoich mieszkaniu to tapicerka ze skóry wegańskiej. I, mimo że jest to dosyć popularny aktualnie materiał, użyto go nie tylko w przypadku kanapy czy zagłówka w sypialni, ale również do obicia frontów szafek kuchennych! Warto również wspomnieć, że wszystkie elementy użyte w realizacji zaprojektowano na specjalne zamówienia na potrzeby projektu. Większość z nich to prace samych projektantów.

kuchnia-szafki-tapicerowane-szarość-fioletowa-szyba

Źródło: materiały prasowe, Crosby Studios

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj