Mieszkanie z garażem – czy warto?

0
3890
mieszkanie-z-garażem-inspiracje-dom-budynek-elewacja

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się szeregiem udogodnień dla potencjalnych nabywców nieruchomości. Można wśród nich wyróżnić między innymi monitoring na osiedlu, całodobową recepcję w apartamentowcu czy prywatne miejsce postojowe w podziemnym garażu lub na posesji bezpośrednio przylegającej do budynku. Pojawia się jednak pytanie o to, czy warto inwestować w mieszkanie z garażem?

  1. Mieszkanie z garażem czy bez – różnice w cenie
  2. Dostępność darmowych parkingów w okolicy
  3. Garaż na wynajem – źródło dodatkowego dochodu

Jesteś na etapie inwestycji w nieruchomość? Zastanawiasz się, czy wybrać mieszkanie w starym budownictwie, czy może lokal w apartamentowcu, do którego przynależy prywatne miejsce postojowe? Która z dostępnych opcji będzie najkorzystniejsza? Jeżeli nurtują Cię te pytania, to przeczytaj poniższy tekst do samego końca, a jest szansa na to, iż rozwieje on wiele wątpliwości.

Mieszkanie z garażem czy bez – różnice w cenie

W standardzie nowoczesnego budownictwa prywatne miejsce postojowe przynależące do nieruchomości jest bardzo częstą propozycją, jaką wysuwają deweloperzy. Czy się na nie decydować? Sprawa okazuje się o wiele bardziej skomplikowana, niż może się to początkowo wydawać. Pierwsza kwestia, jaką należy dokładnie przemyśleć, to koszt takiej inwestycji. Okazuje się bowiem, iż nieruchomość z garażem czy miejscem postojowym może być droższa o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeżeli dysponujesz wystarczającą sumą pieniędzy, to nie ma problemu. Natomiast w sytuacji, gdy taka inwestycja wiąże się z zaciągnięciem wyższego kredytu, wówczas trzeba rozważyć także inne aspekty, jak chociażby dostępność darmowych parkingów w najbliższej okolicy.

Dostępność darmowych parkingów w okolicy

W dużych miastach coraz trudniej jest znaleźć wolne miejsce parkingowe, zwłaszcza takie, za które nie jest pobierana dodatkowa opłata. Mimo tego, iż nowoczesne osiedla są ogrodzone i wjazd na nie możliwy jest wyłącznie dla osób posiadających określone uprawnienia, to ilość ogólnodostępnych miejsc parkingowych przy blokach jest znacznie ograniczona. Większość parkingów posiada miejsca postojowe dedykowane konkretnym mieszkańcom. Jeżeli masz samochód i zależy Ci na tym, aby parkować w komfortowych warunkach, to wybór mieszkania z prywatnym miejscem parkingowym wydaje się najlepszym rozwiązaniem. W przeciwnym przypadku może się okazać, iż każdego dnia będziesz musiał marnować przynajmniej kilkanaście minut na to, aby znaleźć miejsce do zaparkowania pojazdu, a to nie jest zbyt optymistyczna wersja wydarzeń. Ciekawe oferty obejmujące mieszkania Warszawa rynek pierwotny na Obido.pl znajdziesz w kilka chwil. Na portalu dostępne są zarówno lokale z dedykowanymi miejscami parkingowymi, jak i bez nich.

Garaż na wynajem – źródło dodatkowego dochodu

A co w sytuacji, gdy nie posiadasz własnego samochodu? Wielu osobom w takim przypadku kupowanie mieszkania, do którego przynależy miejsce postojowe, wydaje się zbędnym wydatkiem. Warto jednak spojrzeć na to z nieco innej perspektywy. Jeżeli w okolicy ogólnodostępnych parkingów jest tak mało, iż nawet przy użyciu lupy ciężko jest je znaleźć, to może jednak warto zainwestować w prywatny parking, traktując taki wydatek jako inwestycję? Garaż na wynajem może okazać się dodatkowym źródłem dochodu, a poniesione wydatki mają szansę zwrócić się w krótkim czasie. Decyzja oczywiście należy do Ciebie, jednak zanim ostatecznie ją podejmiesz, to dokładnie przemyśl wszystkie dostępne opcje. Porównaj ceny mieszkań, sprawdź dostępność bezpłatnych parkingów w okolicy, a gdy zgromadzisz niezbędne dane, z pewnością dokonasz właściwego wyboru!

Źródło: materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj