Jaki udział w remoncie wnętrza mogą mieć listwy przypodłogowe i listwy ścienne

9
6488

Remont, remont i po remoncie. Uff! Zbliżamy się do finału metamorfozy naszych czterech kątów i muszę Wam przyznać, że efekty związane z wymianą listew przypodłogowych przerosły nie tylko oczekiwania mojej rodziny, ale nawet moje. Listwy przypodłogowe, jakie mieliśmy zamontowane do tej pory jakością i co gorsze, wyglądem odstawały od najniższego możliwego poziomu jaki możecie sobie wyobrazić. Zresztą możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej w jakim opłakanym stanie były nasze ściany i listwy. Sobie i Wam życzę jednak, aby ten widok został zapomniany na zawsze.

Stare listwy przypodłogowe

listwy przypodłogowe wymiana

Nowe listwy przypodłogowe

Aby nie popełniać błędów przeszłości tym razem postawiliśmy na rozwiązanie znacznie bardziej trwałe oraz w końcu, wyglądające niezwykle estetycznie. Model, który wybrałam ma 13,5 cm wysokości. Listwy wyprodukowano z bardzo twardego sztucznego tworzywa zwanego duroplastem.

nowe listwy przypodłogowe

Instalacja listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe z poliuretanu czy duroplastu są niezwykle łatwe do zamontowania. Mamy do wykonania dosłownie 4 kroki: odmierzamy, docinamy, przyklejamy i malujemy.

listwy przypodłogowe instalacja listwy przypodłogowe listwy przypodłogowe malowanie

Metamorfoza drzwi wejściowych

Po wejściu do pięknie odmalowanego mieszkania nasi goście musieli oglądać wewnętrzną stronę drzwi wejściowych, oryginalnie oklejonych brzydkim laminatem, w okropnym odcieniu. Skoro remont trwał w najlepsze, postanowiłam sama złapać za wałek i zmienić drzwi na piękne. Pierwszym krokiem było zastosowanie listwy narożnikowej wokół otworu drzwiowego. Produkt ten wykonany z poliuretanu nie tylko ochrania narożniki, ale świetnie ozdabia wejście.

listwy naroznikowe

Oklejenie narożników do na prawdę moment. Od razu można się zabierać do malowania skrzydła drzwi. Ja wybrałam do tego zestaw od Flugger, który składał się z bazy, którą należało jeden raz pomalować powierzchnię oraz z zabarwionej na kolor, jaki wybrałam farby.

metamorfoza drzwi wejściowych

Listwa narożnikowa pomalowana została na kolor biały razem ze ścianami i listwami przypodłogowymi. Po pomalowaniu drzwi bazą, one również miały kolor biały ale jedynie na 12 godzin, po których mogłam użyć farby we właściwym kolorze.

metamorfoza drzwi wejściowych metamorfoza drzwi wejściowych

Pierwszą warstwę farby w przepięknym gołębim niebieskim kolorze naniosłam na gładkie drzwi. Później przyszedł czas na naklejenie listwy ściennej, którą spokojnie można użyć na powierzchnie takie jak skrzydło drzwi. Wszystko razem zostało pomalowane drugą warstwą i oto efekty.

metamorfoza drzwi wejściowych metamorfoza drzwi wejściowych

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do zabawy z takimi listwami. Dodatkowo tworzywo, z którego są zrobione, jest całkowicie wodo i mrozoodporne. Jeśli chcielibyście instalować je na zewnątrz domu, np. na elewacji to śmiało możecie to zrobić.

Ja ośmieliłam się nawet powiesić rozetę na środku sufitu w przedpokoju, którą uwielbiam! Zauważyliście? Już niebawem zobaczycie jak wygląda reszta wnętrza.

9 KOMENTARZE

  1. U nas zamiast listwy, na podłodze zagościł profil aluminiowy kwadratowy, który został odpowiednio docięty. Pasuje idealnie do klimatu, jaki chce stworzyć w domu.

  2. A co to za magiczne listwy, że można je przykleić do ściany? Nam potrzebna była wiertarko-wkrętarka yato, żeby zrobić dziurki i przymocować listwy. Jestem pod wrażeniem, że można to zrobić bardziej estetycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj