Jak dbać o środowisko w domu?

0
2504
pojemniki-ikea-inspiracje-jak-dbać-o-środowsko

Obecnie każdy z nas ma trochę więcej czasu, by nauczyć się czegoś nowego. Dlaczego więc nie wykorzystać to do wyrobienia przydatnych nawyków i ochronić przyrodę przed negatywnym wpływem ludzkich działań? Zdziwisz się, ale dobry klimat zaczyna się właśnie w domu, a troska o naturę to rzeczywiście nic trudnego. A zatem jak dbać o środowisko naturalne w swoich domach?

Kilka prostych porad, jak dbać o środowisko naturalne w domu

Teraz jak nigdy spędzamy dużo czasu w gronie najbliższych. To znakomita okazja, na wspólny rozwój pasji i zainteresowań, na chwile leniuchowania i pracę w piżamie. Nie mniej jednak istnieje jeszcze wiele innych sposobów, by wykorzystać ten okres, mianowicie, dlaczego nie zagłębić się w sedno problemu ochrony środowiska? Obserwujemy widoczne zmiany zachodzące na świecie w trakcie obecnej sytuacji. Zapewne zastanawialiście się, co jeszcze możemy zrobić, by wpływ człowieka stał się mniej toksyczny dla otaczającego nas świata. Właśnie dlatego, przygotowaliśmy dla Was kilka prostych porad na lepsze jutro.

jak-dbać-o-środowsko-w-domu

Oszczędzanie? Naturalnie i bez poświęceń

Oszczędzanie to bardzo naturalny nawyk, który nie powinien w żaden sposób wpływać na komfort życia. Wystarczy dotrzymywać się kilku prostych zasad, takich jak na przykład zakręcanie wody pod czas mycia zębów czy golenia się, oddawanie przewagi na rzecz prysznicu dla dotrzymania codziennej higieny, czy też korzystania ze zmywarki przy dużej ilości brudnych naczyń. Oprócz tego istnieje również wiele technologicznych rozwiązań, które w sposób niezauważalny oszczędzają nie tylko wodę czy energię, ale również nasze finanse! Do takich należą między innymi baterie kranowe, wyposażone w napowietrzacze wyrównujące ciśnienie, które oszczędzają do 50% wody, czy też alternatywne żarówki LED.

jak-dbać-o-środowsko-baterie-napowietrzacze-inspiracje-prysznic żarówka-LED-stacja-ładująca-dla-telefonu-lampa-na-biórko-jak-oszczędzać

Dbajmy o to, co już mamy

Dbanie o to, co już mamy, to również droga prowadząca do mniejszego zużycia kurczących się zasobów planety. Zanim kupimy nowe przedmioty, zwróćmy uwagę na rzeczy, które już mamy, by służyły jak najdłużej. Wystarczy więcej dowiedzieć się o sposobach pielęgnacji rzeczy, które posiadamy. Na przykład, nie zapominaj impregnować drewniane meble i inne przedmioty, w odpowiedni sposób dbaj o ubrania w zależności od materiału i obracaj swój materac nie rzadziej niż raz na pół roku. Czyż to nie proste?

drewniana-deska-inspiracje-olej-dla-drewna-ikea-jak-dbać-o-środowsko śmietniki-segregatory-odpady-kuchnia-inspiracje-jak-dbać-o-środowsko segregacja-odpadów-inspiracje

Jak dbać o środowisko i nie marnować?

Nikt z nas od razu nie stanie się mistrzem zero waste, jednak od czegoś warto zaczynać. Przede wszystkim zbadać o odpowiednią segregację odpadów, kupując na przykład kilka pojemników na śmieci. Zadbaj również o to, by nie wyrzucać jedzenia, w tym Ci pomogą wielofunkcyjne pojemniki na żywność.

pojemniki-na-żywność-inspiracje-jedzenia-jak-dbać-o-środowsko torebki-na-żywność-ikea

Jak widzimy, od czystej przyrody oddziela nas zaledwie kilka kroków. Zadbajmy wszyscy o środowisko i cieszmy się świeżym powietrzem i jasnym słońcem!

Źródło: materiały prasowe, IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj