Jak przygotować pokój dziecka na nowy rok szkolny?

0
3637
Jak przygotować pokój dziecka na nowy rok szkolny?

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Otoczenie dziecka w trakcie nauki ma ogromne znaczenie i bardzo wpływa na jej jakość. Właśnie dlatego zawczasu warto przygotować miejsce robocze oraz cały pokój na przyszły rok pełny szkolnych wyzwań. Zrobić to można nieco odświeżając wystrój oraz dostosowując go do aktualnych potrzeb dziecka. Dziś, pragnąc ułatwić Wam poszukiwanie szkolnych inspiracji, przygotowaliśmy zestawienie rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, szykując się do nowego roku szkolnego.

Nowy rok szkolny – komfort nauki to priorytet!

Przygotowania do roku szkolnego warto rozpoczynać od sprawdzenia wygody miejsca do pracy. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieprawidłowe położenie ciała w trakcie odrabiania lekcji może wpływać nie tylko na rozproszenie uwagi dziecka, ale również na zdrowie kręgosłupa. Pierwsze, co warto wziąć pod uwagę to wielkość biurka oraz kształt krzesła. Bowiem okazać się może, że meble już są za małe. Tak samo warto sprawdzić doświetlenie biurka. Dobre światło to bardzo ważny element miejsca roboczego, ponieważ stanowi podstawę zdrowia oczu.

nowy-rok-szkolny-biurko-lampa-inspiracje-wnętrze-pokój-dziecięcy-krzesło-fotel-łóżko-aranżacja-regał
nowy-rok-szkolny-biurko-lampa-inspiracje-wnętrze-pokój-dziecięcy-krzesło-fotel-łóżko-aranżacja-regał

Klimat w pokoju

Atmosfera, która panuje wokół dziecka w trakcie odrabiania lekcji, ma duże znaczenie dla jego samopoczucia i szkolnych wyników. Właśnie dlatego warto starać się kreować spokojny i kojący klimat, biorąc pod uwagę, oczywiście, upodobania dziecka. Zrobić to można dzięki kolorom, dodatkom i innym elementom dekoracyjnym. W tej atmosferze dużą rolę odgrywa porządek, warto więc zapatrzeć się o dodatkowe systemy do przechowywania.

nowy-rok-szkolny-pokój-dziecięcy-inspiracje-wnęrtrze-biurko-łóżko

Miejsce do zabawy i odpoczynku

Zabawa i odpoczynek to elementy, których również nie wolno pomijać, szykując się do roku szkolnego. Ładnie zaaranżowany kącik do zabaw i rozwoju zainteresowań to przypomnienie, że po udanej nauce czeka zasłużony odpoczynek. To samo dotyczy łóżka, warto bowiem dopilnować tego, żeby stało się ono azylem bezpieczeństwa i przyjemnego relaksu. W tym pomogą wygodne materacy, kolorowe pościele, zabawki oraz, w razie potrzeby, lampki nocne.

pokój-dziecięcy-kącik-zabaw-inspiracje

Nowy rok szkolny to prawdziwe wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i da rodziców. Warto więc dobrze przygotować się na rozpoczęcie sezonu nauki tak, by później wszyscy czerpali z tego wyłącznie przyjemność 😉

Źródło: materiały prasowe, IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj