Inspiracje z targów Arena Design i Meble Polska 2019

4
2959

Obok targów Home Decor, które objęliśmy patronatem medialnym, zajrzeliśmy także na targi ARENA DESIGN i Meble Polska 2019. Musimy przyznać, że inspiracje dobrym, polskim wzornictwem kochamy najbardziej na świecie. Wspieramy polski design i otwarte głowy rodzimych projektantów.

Ciekawe wystawy i inspiracje na ARENA DESIGN

Zobaczyliśmy główne wystawy tegorocznej edycji ARENA DESIGN: „Zasoby. Od materiałów do produktów”, „195x: How Old is Modern” oraz wystawy wybranych prac Projektantów Roku i produktów finałowych konkursu TOP DESIGN award (obie kuratorowane przez Marię Jeglińską).

inspiracje wystawa arena design

Nigdy nie omijamy stoiska marki Fameg. Tym razem szczególne wrażenie zrobiła na nas kolekcja świetnie zaprojektowanych mebli dla dzieci.

fameg

Fameg

Wspaniałe, bogate sypialnie i obszerne sofy

Na każdych targach śledzimy trendy w świecie sypialni. Oto kilka inspiracji zebranych zarówno podczas ARENA DESIGN oraz Meble Polska 2019. Zauważamy kilka trendów. Przede wszystkim nadal królują meble tapicerowane bardzo dobrej jakości welurami. Pojawia się także skóra i miłe w dotyku naturalne płótna oraz tweedy.

sypialnia w drewnie i czerni

sofa w kolorze brzoskwiniowym

łózko tapicerowane brzoskwiniowe sofa tapicerowana

Domek marki VOX

Bardzo ciekawym doświadczeniem było zajrzenie do domu, który w całości został zaaranżowany przez markę VOX. Każde pomieszczenie odzwierciedlało charakter domownika. Odwiedziliśmy pokój artysty, salon z aneksem kuchennym dla całej rodziny czy zielony kącik w stylu urban jungle.

Wnętrza VOX faktycznie okazały się tak różnorodne, jak różni są ludzie. W Pawilonie VOX zobaczyliśmy przestrzenie nawiązujące do inspiracyjnych stylów życia, o których marka opowiada w akcji „Porozmawiajmy o wnętrzu”. Pokazała: Ekosystem, Domokrację, Mikrokosmos, Supernormal, Sensual i Pracownię.

Program 11 edycji ARENA DESIGN to zupełnie nowy wymiar postrzegania dizajnu. Najlepsi producenci i projektanci, wystawy i inspirujące spotkania, przestrzeń do wymiany doświadczeń i wiedzy – wszystkiego tego można było doświadczyć w Poznaniu. Z kolei na Meble Polska 2019 tysiące hurtowych dystrybutorów mebli przyjechało do Poznania, by kontraktować nowe kolekcje na kolejny sezon. Można więc powiedzieć, że mieliśmy okazję zobaczyć wiele zupełnie nowych modeli i kolekcji, których jeszcze nie ma w ofercie dla przysłowiowego Kowalskiego. W przyszłym roku z pewnością nie ominiemy tych spotkań.

4 KOMENTARZE

    • To prawda. Marka VOX bardzo miło nas zaskoczyła. Bardzo fajne, prawdziwe aranżacje – takie z życia wzięte, a przy tym ergonomiczne i funkcjonalne. Co do dostępności, to salony tej marki są w całej Polsce. Można sprawdzić najbliższy salon np. tu: https://www.vox.pl/salony.

  1. Muszę przyznać, że wyglądają super. Trochę nie mój styl, bo preferuję meble z litego drewna, ale i tak przyciągnęły mój wzór 🙂 Jak dla mnie świat może podążać za modą, ale ja pozostanę przy swoich trwałych i sprawdzonych stołach i krzesłąch 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here