Żeby tworzyć szlachetne i ekskluzywne wnętrza, warto postawić na elementy wystroju, które na pierwszy rzut oka dodadzą im splendoru. A więc właśnie taką zasadą kierowali się architekci z warszawskiej pracowni Madama, projektując przestronny apartament na warszawskich Filtrach. Wyjątkową dekoracją mieszkania wówczas są ściany ujęte w ramy ze sztukaterii.
Ekskluzywne wnętrza – dwupiętrowy apartament Madama
Dwupiętrowy apartament na warszawskich Filtrach to aż 123 m2 unikatowej przestrzeni. Projektanci pracowni wnętrz Madama zaprojektowali go „pod klucz” dla młodego małżeństwa z dzieckiem. We wnętrzach przeważa biel, szarość, odcień naturalnego drewna i niewielkie akcenty w czerni.
Listwy sztukateryjne – wyjątkowa ozdoba wnętrz
Już od wejścia widzimy prostokątne moduły ściany obramowane listwami sztukateryjnymi. Aby całość kompozycji wyglądała spójnie, ich elementy pojawiły się w każdym z pomieszczeń. Nawet kilka symbolicznych listew możemy zaobserwować w surowo urządzonej sypialni. W tym samym tonie utrzymane są fronty szaf w holu, ściany w kuchni i w części jadalnej.
Elementy wystroju apartamentu
Prawie wszystko w mieszkaniu jest nowe. Jedynym elementem pozostawionym od dawnego wystroju są drewniane schody. Idealnie wpisały się w nowy koncept apartamentu, projektanci odnowili je i zmodernizowali. Teraz schody od salonu oddziela czarna ścianka. Głównym akcentem w przestrzeni apartamentu jest wyrazisty narożnik. Kanapa w odcieniu butelkowej zieleni łagodnie przełamuje biało-szarą kolorystykę części wypoczynkowej.
Aneks kuchenny urządzono w sterylnej bieli. Fronty dolnej zabudowy również są ozdobione ramą, nawiązującą do ściennych dekoracji. Czarne akcenty na bocznej ścianie zabudowy to włączniki i gniazdka, które zainstalowano w całym apartamencie.
Oświetlenie
Projektanci przyłożyli szczególną wagę do wykorzystania naturalnego doświetlenia. Stąd świetliki sufitowe w sypialni czy okno-bulaj w pokoju dziecięcym. Ogromnym atutem mieszkania są piękne okna o łukowatym sklepieniu. Jeśli chodzi o sztuczne światło, warto zwrócić uwagę na oryginalną lampę w jadalni.
Gabinet z prywatną biblioteką
Wcześniejszy układ mieszkania mieścił w sobie tradycyjną zamkniętą kuchnię. Zmiana układu w apartamencie i otworzenie kuchni pozwoliło na stworzenie gabinetu z biblioteką. Pokój ten został powiększony dzięki wnęce ze szklanymi drzwiami, dzięki którym naturalne światło dociera do holu.
Źródło: materiały prasowe Madama
Kurcze marzy mi się taka super biblioteka w domu, ale w aktualnym nie mam miejsca. Żona nie chce sie zgodzić na przemeblowanie wszystkiego więc nie pozostaje nic jak tylko oglądac zdjecia i fantazjowa.
Może jednak żona ulegnie pod wpływem kolejnych inspiracji 😀 Życzymy powodzenia w pertraktacjach 🙂