Nowy design polski w realizacji hotelu w Sarajewie

0
2306
Nowy design hotel Sarajewo dywan handmade krzesła czerwone czarne

Międzynarodowa sieć hotelowa Ibis to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek tej branży w średnim segmencie cenowym. W tym roku firma odznaczyła otwarcie nowego hotelu w coraz chętniej odwiedzanej przez turystów stolicy Bośni i Hercegowiny. Autorem projektu jest zespół polskiej pracowni MIXD. Można z pewnością twierdzić, że aranżacja hotelu to zupełnie nowy design inspirowany historią Sarajewa i nostalgią jego mieszkańców.

Ibis Styles Sarajevo – specyfika okolicy

Hotel sieci Ibis powstał z odnowionego starego budynku i nowo zbudowanego wieżowca, dlatego stał się zbilansowanym połączeniem dwóch architektonicznych światów. Autorzy postanowili wykorzystać duszę i historię Sarajewa, a więc pod czas realizacji projektu użyli jak najwięcej elementów które nawiązują do specyfiki miasta. Stolica Bośni i Hercegowiny to miejsce kontrastów. Zderzają się tutaj odmienne od siebie religie – islam, katolicyzm i prawosławie. Na ulicach pozostają zniszczenia za czasów wojennych konfliktów, a pracownie rzemieślników sąsiadują z butikami i klubami.

Nowy design aranżacja sypialni łóżko beton ściana biała neon biurko krzesło okno panoramiczne Dywan obraz drewno różowy kominek sofa krzesło inspiracje Aranżacje hotelu lobby cafe restauracja sofa krzesło dywan

Nowy design – inspiracje polskich projektantów

Obecny wszędzie kontrast zainspirował polskie studio MIXD na wykreowanie unikatowej przestrzeni Ibis Styles Sarajevo. Za motyw przewodni hotelu, wybrano ważne dla obywateli Bośni i Hercegowiny wydarzenie – olimpiadę zimową 1984 roku. Te czasy mieszkańcy Sarajewa wspominają szczególnie ciepło, z pewną nostalgią.

Nowy design bar aranżacje inspiracje futro we wnętrzu krzesła Lobby hotelu nowy design beton we wnętrzu

Nowy design z dobrze znanych materiałów

Inspiracje polskich projektantów przyłożyły się na wybór ciekawych materiałów. Przede wszystkim wykorzystano surowe instalacje. Korytarze i lobby hotelu są pięknie ujęte w szarość chłodnego betonu. Elementy te użyto również w aranżacji pokoi. Nie mniej jednak przestrzeń hotelu jest ciepła i przytulna. Połączono w niej surowe materiały z drewnianymi boazeriami, a szczególnego klimatu nadają ręcznie tkane tkaniny, które znalazły się niemal w każdym pomieszczeniu.

Korytarz hotelu dywan beton tkaniny tkane ręcznie nowy design Sypialnia pokój hotelowy łóżno beton rdza neon biel nowy design Krzesło PRL beton biel aracżacja stolik okno panoramiczne nowy design Aranżacja pokoju krzesło biurko toaletka lustro lampa dywan nowy design

Hotel Ibis Styles Sarajevo

Nowy hotel składa się przede wszystkim z 192 charakterestycznie zaaranżowanych pokoi. Elementem głównym lobby jest Chill Cafe, szisza bar wyposażony w meble ręcznie stworzonych lokalnymi rzemieślnikami. Na -1 piętrze odwiedzający hotelu mogą się zrelaksować i zajrzeć do spa. Poza tym znalazły się tam baseny i sauny. Na terenie hotelu pojawiła się również restauracja. Elementem wyróżniającym to miejsce jest mural autorstwa Karola Banacha. Dzieło nawiązuje do czasów olimpiady zimowej 1984.

Lobby hotelu nowy design dywan na ścianie bar krzesła inspiracje lampy nowy design Mural hotel Sarajewo bar restauracja krzesła stoliki Cafe lobby hotel inspiracje bar stół krzesło lampy oświetlenie nowy design

Źródło: Studio MIXD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here