Porcelanowe naczynia – zestaw do parzenia herbaty polskiej studentki

0
3194
Porcelanowe naczynia zestaw do parzenia herbaty porcelana polska

Parzenie gorących napoi to codzienny rytuał milionów ludzi na całym świecie. Herbata i kawa stały się nieodłączną częścią naszego życia. Dlatego, z myślą o urozmaicenie rutyny, polska studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu stworzyła wyjątkowy zestaw do parzenia herbaty. Te porcelanowe naczynia zaskakują swoim kształtem i jakością, a styl pochodzi prosto z Japonii.

Karolina Sikora – porcelanowe naczynia „Poruszenie — Kolekcja Form”

Autorką projektu jest Karolina Sikora. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu w tym roku zaprezentowała swoją pracę magisterską. Projekt „Poruszenie — Kolekcja Form” to zestaw do rytualnego parzenia herbaty. Te piękne naczynia odpowiadają na współczesne zapotrzebowanie, dlatego społeczność szybko obdarzyła je wielkim zainteresowaniem. Jak mówi sama studentka: „Herbata w dzisiejszych czasach to sposób na życie i nie chodzi tutaj tylko o picie zielonej herbaty, zamiast porannej kawy. Raczej o rodzaj rytuału odbywającego się według określonych zasad, dlatego tak wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez tego aromatycznego napoju, który oprócz niewątpliwych walorów smakowych przejawia również właściwości lecznicze”.

Porcelanowy dzbanek szary porcelanowa filiżanka do herbaty Zaparzacz do herbaty porcelanowy dzbanek korkowe uszczelki

Zwróć uwagę na szczegóły

Zestaw składa się z 4 głównych elementów. Podstawą kompletu jest czajnik o pojemności 1 lita. W zestawie też jest czarka 200 ml pojemności, pojemnik na herbatę oraz zaparzacz do herbaty. Aby udogodnić korzystania z naczyń i nadać im wyjątkowego charakteru, do zestawu dołączono metalowe stelaże. O ile cała kolekcja naczyń posiada zaokrąglone spody, stelaże nie tylko zastępują klasyczne podkładki, a i stanowią funkcję stabilizatorów.

Porcelanowe naczynia zestaw do parzenia herbary porcelana polska

Porusz to! – Ruchome porcelanowe naczynia

Nazwa zestawy „Poruszenie — Kolekcja Form” ma dosłowne znacznie. Wszystkie porcelanowe elementy można z łatwością wprawić w ruch. Umożliwiają to zaokrąglone spody naczyń, zdaje się, że mogą one z łatwością się przewrócić. Nie mniej jednak, wyważone projektowanie poszczególnych elementów zniwelowało możliwość przewrócenia naczyń. Żeby uniknąć przelania się herbaty, studentka umieściła czytelny znaczek strzałki w środku naczyń, wskazuje on maksymalną pojemność naczynia. Ciekawym rozwiązaniem jest też metka na pojemniku na liście herbaty, umożliwia ona oznaczenie naczynia kredą.

Zestaw do parzenia herbaty dzbanek porcelanowy filiżanka japońska

Styl i wykończenie zestawu

Porcelana to najlepszy materiał na wykonanie podobnych projektów. Nie posiada zapachu i szybko się nagrzewa. Ponadto zestaw wykonano z wysokiej jakości porcelany z dodatkiem czarnego barwnika, dzięki któremu, naczynia uzyskały charakterystyczny szary kolor. Żeby uszczelnić poszczególne elementy zestawu, absolwentka użyła korkowych uszczelek. Materiał jest naturalny i ekologiczny, poza tym doskonale wpisał się w koncept projektu. Styl w którym Karolina wykonała pracę pochodzi z Japonii, dlatego porcelanowe naczynia wprowadzają nutkę egzotyki do procesu picia herbaty.

Porcelanowe naczynia porcelana polska zestaw do parzenia herbaty Porcelanowy dzbanek filiżanka japońska porcelana polska

Źródło: Materiały prasowe Karolina Sikora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj