Cukierek czy psikus? Dekoracje na halloween

0
6939

Halloween to zwyczaj, który przyszedł do nas zza oceanu i bardzo szybko stał się popularnym świętem. To przede wszystkim dzieci go pokochały, zresztą łatwo się domyślić, dlaczego. Wieczór 31 października to okazja, by wcielić się w bohatera horrorów a w domu mogą zagościć dekoracje na halloween. W tę noc można być przebranym za upiorne stwory, duchy, czarownice i inne przerażające postaci. Mamy dla Was także cenną radę – lepiej zaopatrzyć się w słodkości, bo gdy otworzycie drzwi, a za nimi usłyszycie „cukierek albo psikus” – lepiej być przygotowanym 🙂 Dzieci w Halloween uwielbiają rozrabiać i według przyjętego zwyczaju mają do tego prawo.

Dekoracje na halloween

Halloween to nie tylko ubiór i psoty, to także dekoracje we wnętrzach i przed drzwiami naszych domów. Jest to idealna okazja, by stworzyć coś wyjątkowego samemu. Dekoracje na halloween DIY sprawdzą się tu najlepiej. Jedyne co Was ogranicza – wyobraźnia! Zobaczcie nasze propozycje, które mogą być Waszą inspiracją.

Halloween cieszy się dużą popularnością od wielu lat. Dekoracje, jakie możecie zrobić własnoręcznie to wachlarz możliwości. Halloween ma szczególnie kolory jesieni – pomarańcze, brązy, żółcienie, ale również biel i czerń. Najbardziej charakterystyczne dla tego święta są oczywiście dynie. Można robić z nich lampiony, wazony oraz wiele wymyślnych dekoracji. Dynie pojawiają się w każdej halloweenowej dekoracji. Można je wycinać, malować, a z miąższu zrobić pyszną zupę krem!

Poza dyniami dekoracje na halloween to bardzo efektownie  girlandy z wycinanek, na przykład we wzory nietoperzy, kruków, kotów czy spiczastych kapeluszy. Całej aranżacji powinny towarzyszyć świece, a jeżeli chcecie zaskoczyć gości, dobrze sprawdzą się miotły z patyków postawione przy drzwiach. Ci z Was, którzy są posiadaczami kominków mogą je przystroić i stworzyć niepowtarzalną atmosferę. A czy Wy, jesteście już przygotowani na Halloween? Jeżeli jeszcze nie, to jest ostatni dzwonek.

dekoracje na halloween

źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj