Autor Rooms wprowadza do swoich wnętrz meble i dekoracje vintage od Patyny

0
3450

Autor Rooms, unikalny warszawski hotel butikowy, wprowadza do swoich wnętrz meble i dekoracje vintage od Patyny

Patyna, pierwszy polski marketplace vintage  nawiązuje współpracę z Autor Rooms, warszawskim konceptem nominowanym przez Wallpaper do tytułu Najpiękniejszego Hotelu 2016 roku. Do wystroju wnętrz unikalnego hotelu wprowadzono meble i dekoracje vintage, wyselekcjonowane spośród klasycznych dzieł polskich projektantów.

Koncept Autor Rooms (AR), oparty o starannie wyselekcjonowane projekty wyłącznie rodzimych twórców, wpisuje się w nurt coraz większego zainteresowania polskim wzornictwem i wyraźnej obecności Polski na designerskiej mapie świata. Promocja polskiego wzornictwa jest bliska również Patynie. Pierwszy i największy polski showroom vintage od prawie dwóch lat z sukcesem kreuje modę na wykorzystywanie we wnętrzach przedmiotów sprzed kilkudziesięciu lat, a dzięki działaniom edukacyjnym uświadamia, jak ważnym elementem dziedzictwa jest wzornictwo przemysłowe, a jego przykłady to nierzadko prawdziwe dzieła sztuki.

Na styku działań Patyny i Autor Rooms narodził się pomysł na współpracę. Przedmioty z Patyny zagościły we wnętrzach na Lwowskiej, u nas zaś pojawiła się selekcja, nadzorowana przez twórców AR. Zaręczamy, że to dopiero początek – komentuje Emilia Obrzut, założycielka Patyny.

autor rooms

Promocja polskiego wzornictwa i jego historii wpisana jest od początku w ideę działalności Autor Rooms. – Wielu ludzi z zagranicy myśli, że za komuny nic tu się nie działo, są zdziwieni, że było dokładnie odwrotnie. Mamy też trochę mebli z okresu międzywojennego np. modernistyczne krzesła z legendarnej warszawskiej fabryki mebli stalowych Jarnuszkiewicz. Na Patynie można znaleźć prawdziwe perełki. Wiem, jak trudno jest samemu szukać takich przedmiotów, bo spędziłam miesiące w innych serwisach. Patyna daje gwarancję jakości. Wiem, że znacie się na rzeczy i dobieracie swoich sprzedawców skrupulatnie. To bardzo ważne w szczególności dla początkującego kolekcjonera, za jakiego samą siebie uważam – komentuje Magda Ponagajbo, dyrektor kreatywna Autor Rooms.

Autor Rooms

Autor Rooms

autor rooms

Patyna to pierwszy i największy marketplace poświęcony przedmiotom vintage, skupiający butiki, kolekcjonerów i entuzjastów pięknych przedmiotów. Oprócz bycia narzędziem typowo sprzedażowym, Patyna popularyzuje edukację w zakresie wzornictwa sprzed lat i ideę wykorzystywania go we współczesnych wnętrzach. To również platforma zrzeszająca i aktywizująca społeczność fanów vintage poprzez autorskie projekty, takie jak magazyn online, selekcje eksperckie, dedykowane sesję zdjęciowe itp.

Autor Roooms to unikalny mikro-hotel butikowy znajdujący się w przestrzeni zabytkowego apartamentu przy ul. Lwowskiej 17 w Warszawie. Pomysłodawcą i gospodarzem Autora jest studio graficzne Mamastudio. Do współpracy przy realizacji konceptu zaproszono Galerię Starter oraz grupę młodych, kreatywnych osób działających w obszarach m.in: wzornictwa, mody, kulinariów i rzemiosła. W efekcie w lipcu 2015 r. powstało miejsce, do którego goście mogą przyjechać niczym z wizytą do dobrych znajomych, którzy nie tylko zadbają o wygodę i najwyższy standard pobytu, ale przede wszystkim pokażą miasto tętniące życiem i pomysłami – Warszawę autorską.

Więcej:

patyna.pl/slowami-autora

Fotografie wnętrz: PION

Emilia Obrzut, fot. Max Zieliński

Magda Ponagajbo, fot. Jacek Kołodziejski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj