Łazienka z prysznicem, z której jesteśmy dumni!

1
5489

Jakiś czas temu podjęliśmy wyzwanie, by z płyt wielkoformatowych stworzyć blaty pod umywalki. Naszym celem stał się konkretnie blat z gresu. W obu łazienkach, które zaprojektowaliśmy, użyliśmy więc płyt Industrio ANTHRAZITE 120 X 60 cm. Okazały się strzałem w dziesiątkę. Właśnie zakończyliśmy realizację obu łazienek, dlatego na początek zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy w mniejszej łazience dla spieszących się.

Blat z gresu – rozwiązanie dla każdego

W pierwszej kolejności musimy poświęcić kilka słów naszemu pomysłowi na blat z gresu. Pokazywaliśmy jakiś czas temu proces docinania i obróbki płytki, którą możemy teraz podziwiać na szafce z umywalką. Lubimy niestandardowe zastosowania pozornie oczywistych materiałów. Stąd wybraliśmy gres, który zwykle kładziemy na podłogi, i potraktowaliśmy go jako materiał na blat. Polecamy to rozwiązanie wszystkim, którzy nie przepadają za grubymi blatami. Nasz, stworzony z płyty Industrio ANTHRAZITE, idealnie pasuje do drewna na szafce, delikatnych czarnych uchwytów, a do tego łączy różne odcienie szarości w całej łazience.

blat z gresu

blat z gresu

Pewnie zrodzi się w tym miejscu pytanie: jak prezentuje się bok blatu wykonanego z płytki? Otóż wygląda bardzo ładnie. Ważne jest jednak, by pamiętać o jego starannym oszlifowaniu. My go lubimy. Zdecydowanie ma swój charakter!

blat z gresu

Łazienka z prysznicem w odcieniach szarości

Łazienka z prysznicem nabrała kształtu dzięki kilku ważnym elementom: płytkom oraz oświetleniu. Na ściany i podłogę położyliśmy szare płyty TORANO GREY LAPATO w formacie 60 x 60 cm. Faktura Lappato to połączenie powierzchni matowej z polerowaną, dlatego jest ją łatwo utrzymać w czystości – szczególnie w łazience, w której bierze się w pośpiechu prysznice po joggingu czy na koniec dnia.

łazienka z prysznicem

Ściany pod prysznicem wyłożyliśmy heksagonalną mozaiką HORIZON HEX BLACK. Musimy to głośno powiedzieć: ta mozaika nas absolutnie ujęła swoją elegancją. Wnęka na szampony czy płyny do kąpieli też prezentuje się bardzo dobrze i właściwie stała się użytkową dekoracją. Jesteśmy absolutnie zakochani w poniższym kadrze!

mozajka heksagonalna

Uwielbiamy, kiedy nad umywalką, w okolicy lustra pojawia się wyraźny akcent oświetleniowy. Tym razem zawiesiliśmy w tym miejscu lampki wiszące od Markslojd. Klosze są smukłe, podłużne, a dzięki temu, że zostały wykonane ze szkła, wyglądają wyjątkowo lekko. Stały się delikatnym akcentem korespondującym ze szkłem kabiny prysznicowej.

łazienka w odcieniach szarości

Jesteśmy serio zadowoleni z tej łazienki. Wszystkie elementy układanki złożyły się w całość.

Materiał powstał we współpracy z firmami Tubądzin i Markslojd.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj