Zobacz brzydkie produkty IKEA

0
6853

Brzydkie produkty IKEA powstały jako rezultat współpracy IKEA z jednym z najbardziej uznanych szwedzkich artystów tworzących w szkle i ceramice, Perem B. Sundbergiem. Podkreślająca unikatowość przedmiotów kolekcja zachęca do eksperymentowania oraz tworzenia wnętrz nie tylko funkcjonalnych, ale i wywołujących prawdziwe emocje. Składa się ona z codziennych produktów o nietuzinkowym wyglądzie, takich jak pudełka do przechowywania, dywany, poszewki na poduszkę, świeczniki czy intrygujące wazony. Wyróżnia ją niezwykłe bogactwo wzorów, które stworzył artysta. To spora gratka dla miłośników eksperymentów we wnętrzach! Kolekcja będzie dostępna w sklepach IKEA we wrześniu br. 

FÖREMÅL-IKEA-14

FÖREMÅL-IKEA-12

FÖREMÅL to czwarta kolekcja powstała we współpracy z ikoną szwedzkiego wzornictwa, które IKEA z pasją eksploruje. Nieustanna ciekawość i chęć zrobienia kolejnego kroku naprzód połączyły Pera B. Sundberga i IKEA, nawet jeśli na pierwszy rzut oka marka i buntowniczy artysta nie mają wiele wspólnego. Projektant docenił także demokratyczny aspekt, z którego słynie IKEA – dzięki temu jego prace dotrą do szerszego grona odbiorów.

FÖREMÅL-IKEA-17

FÖREMÅL-IKEA-16

Celem wspólnych projektów nie jest patrzenie wstecz, a pchanie IKEA naprzód. Z Perem B. Sundbergiem łączy nas ta sama ciekawość. Naszą motywacją jest chęć kwestionowania ogólnie obowiązujących norm i przyjętych z góry kanonów piękna. Z takim samym zapałem badamy nieznane – mówi Marcus Engman, Kierownik ds. wzornictwa w IKEA.

FÖREMÅL-IKEA

Brzydkie produkty IKEA

Poprzez kolekcję FÖREMÅL IKEA poszerza horyzonty i otwiera ludzi na cały kalejdoskop nowości. Produkty z serii zaskoczą poczuciem humoru, np. świeczniki w kształcie psa, wyjątkowe pudełka do przechowywania czy świecznik zintegrowany z… tacą. Równie intrygujące formy przybrały wazony – połączenie banana i grzyba kapeluszowego to coś, co trzeba zobaczyć! Niecodziennie wyglądać będą kwiaty w doniczce przedstawiającej czaszkę zwieńczoną koroną. Za pracami artysty kryje się bowiem przesłanie, by nie traktować życia zbyt poważnie. Charakterystycznym aspektem projektów Pera jest także nawiązanie do folkloru oraz analogowe wzory, zainspirowane nieidealną codziennością i nieoczywistym pięknem. Tam, gdzie inni widzą niedoskonałość, on widzi inspirację. Dostępne w kolekcji dywany, poduszki i poszewki są kwintesencją stylu artysty.

FÖREMÅL-IKEA-11

FÖREMÅL-IKEA-13

Produkty z serii FÖREMÅL to również intrygujący pomysł na prezent, dlatego część z nich zapakowana jest w pudełka gotowe do wręczenia wyjątkowej osobie.

Brzydkie produkty IKEA będą dostępne na terenie całej Polski od września br. Krótkoterminowa kolekcja jest limitowana, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty będą tylko obecne w sklepach przez kilka tygodni lub do wyczerpania zapasów (istnieje możliwość, że najbardziej atrakcyjne artykuły mogą zostać wyprzedane nawet w ciągu kilku dni). Szczegóły na temat serii znajdują się w ilustrowanych materiałach prasowych.

FÖREMÅL-IKEA-10

FÖREMÅL-IKEA-9

FÖREMÅL-IKEA-8.

FÖREMÅL-IKEA-7

FÖREMÅL-IKEA-6.

FÖREMÅL-IKEA-2

Materiały prasowe i zdjęcia: IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj