Archisutra – Kamasutra dla architektów i designerów

1
3900

Wszystkie pozycje seksualne w jednym miejscu? O tak- to już znamy! Ale czy znamy wszystkie pozycje z precyzyjnie ustalonymi miarami i obliczonymi kątami? Oto wersja, jakiej jeszcze nie było- Archisutra, czyli kamasutra specjalnie dla architektów i designerów!

archisutra-książka

Podręcznik dla architektów i designerów

Kamasutra to zbiór pozycji seksualnych, które bez wątpienia pomagają walczyć z nudą podczas uprawiania seksu. Książka przeszła już wiele odmian, ale tym razem uderza z podwójną siłą! Dlaczego? Na rynku można spotkać wersje specjalnie stworzoną dla architektów, a można by nawet powiedzieć, że dla designerów! Zawarte w niej pozycje inspirowane są nie tylko ikonicznymi projektami architektonicznymi, ale również designerskimi meblami, w tym także krzesłem „Aluminium Chair” zaprojektowanym przez Ray i Charlesa Eamesów. To pierwsze takie wydanie stworzone z myślą o konkretnej branży.

dla-architektów-archisutra

Czego możemy się spodziewać w specjalnym wydaniu? Przede wszystkim szczegółowo opisanych kątów i miar- tego na pewno nie zabraknie w naszym zbiorze z proponowanymi pozycjami. Idąc myślą architekta nic nie może się udać bez dokładnie sprecyzowanych obliczeń- tak jest również w tym przypadku. Archisutra to zbiór ascetycznych szkiców inspirujących do tego, jak najlepiej przeżyć intymne chwile z ukochaną osobą.

archisutra

archisutra-kamasutra

archisutra-dla-architektów

Archisutra to zwrócenie uwagi na pomijany aspekt

Wbrew pozorom podręcznik wcale nie został wydany bez większego przemyślenia.

To pomysł londyńskiego architekta Miguela Bolivara, który przy projektowaniu budynku pragnie zwrócić szczególną uwagę na ludzkie życie i na to, co się na nie składa. Projektując zatem obiekt, czy designerski mebel, ważne jest dostosowanie go maksymalnie do naszych potrzeb, pamiętając również o seksie, który stanowi znaczną część składową naszej codzienności.

I po to właśnie powstała Archisutra – z misją zwrócenia uwagi na pomijany aspekt i skłonienia do przemyśleń przy projektowaniu w odniesieniu również do intymnych doświadczeń.

Źródło: Dezeen

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj