Znamy program Łódź Design Festival 2018

0
2120

Hasło przewodnie podczas Łódź Design Festival to Refleksje, a jego gościem specjalnym będzie Jaime Hayon. Główne obszary tematyczne dotyczą relacji człowiek- technologia, pracy rąk ludzkich, rozwoju współczesnej architektury oraz wartości rzemiosła.

Łódź Design Festival

Łódź Design Festival

Łódź Design Festival odbędzie się w dniach od 19 do 27 maja 2018 roku, a jego organizator właśnie ogłosił szczegółowy program wydarzenia, w którym znajdziemy wiele inspiracji ze świata designu, warsztatów i wykładów, w których warto wziąć udział.

Punktem kulminacyjnym programu będzie niewątpliwie występ gościa specjalnego podczas wykładu „Form Follows Function, and Then What?”. Hiszpański projektant- Jaime Hayon wystąpi 22 maja- pisaliśmy już o tym w tym artykule.

Jaime-Hayon

Ponadto dyskusje, warsztaty, premiery, Archiblok prowadzony przez Filipa Springera, cykl Trendy z pytaniami stawianymi przez Michała Mazura o najważniejsze wyzwania współczesnego designu, a także Edukreacja, czyli projekt edukacyjno-rozwojowy dla dzieci. Festiwal będzie też bardziej obecny w przestrzeni publicznej Łodzi – zobaczymy m.in.: instalację „Łącznik Spacerowy” Pawła Grobelnego czy „Papierową Dżunglę” Oli Mireckiej.

Łódź-Design-Festival

instalacja.

W programie również inspirujące wystawy m.in. „Nothing but flowers”, kuratorka, Agata Połeć, „Kółko Kropka Kreska”, której kuratorką jest Magdalena Gazur, „The Glass Room Experience organizowana przez Tactical Tech. Zobaczymy też wystawy finalistów konkursów must have – najlepiej zaprojektowanych produktów na polskim rynku i make me! – czyli międzynarodowego konkursu na najbardziej obiecującego projektanta młodego pokolenia, w którym zwycięzca otrzyma nagrodę główną – Paradyż Award o wartości 50 tys. zł, ufundowaną przez mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż. Więcej na temat wyników konkursu znajdziecie tu.

Przytul-Polskę

Edukreacja

Jak co roku stałym wydarzeniem na Łódź Design Festival będzie program edukacyjno-rozwojowy dla dzieci. tegoroczna edycja będzie dotyczyła wystawy „Przytul Polskę”. Będzie to przestrzeń, w której posłuchamy o tym jak rozmawiać z dzieckiem o Polsce, na ile tożsamość narodowa ma znaczenie i co składa się na nasze wyobrażenie o naszym kraju.

Edukreacja to propozycja wszelkich rozmów i twórczości zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zachęca do kreatywnej zabawy oraz do wzięcia udział w wielu innych warsztatach projektowych.

Plantacja_AlicjaPatanowska

Plantacja

W ramach festiwalu będzie okazja, by zobaczyć również projekt Alicji Patanowskiej, który jest oparty na hydroponiczniej uprawie roślin. Porcelanowe elementy umieszczane w odzyskanych szklankach pozwalają obserwować wzrost korzenia i całej rośliny. Podczas Fastivalu Plantacja będzie również możliwość skorzystania z punktu poboru szczepek, w którym będa rozdawace ukorzenione rośliny.

plantacja-łódź

Plantacja_AlicjaPatanowska2

Instalacja 11

To nietypowa instalacja mecenasa Festiwalu, czyli Ceramiki Paradyż. Instalacja ma formę bryły, która jest pęknięta na dwie czarne części sześcianu, do których będzie można wejść. Wówczas pokażą się odwiedzającym lustrzane płaszczyzny na wzór kryształów, czy diamentów. Liczne załamania sprawią, że stworzy się zmienna mozaika, która rozsypie się w nieokreślonej przestrzeni, tworząc coś na wzór kalejdoskopu. Można powiedzieć, że celem instalacji jest skłonienie zwiedzających do stawiania sobie pytań o miejsce człowieka na Ziemi.

Plantacja_AlicjaPatanowska3

MeetBlogln

To już kolejne spotkanie dla blogerów na Łódź design Festival, na którego uczestników czekają warsztaty i wykłady dotyczące designu. Będzie można nawiązać relacje oraz współpracę zarówno z innymi przedstawicielami blogów, jak i marek wnętrzarskich.

Łódź-Design-Festiwal1

Projekt BiznesUp!

To nowy projekt w tegorocznej edycji Festiwalu. odbędzie się on w dniach 24-25 maja, a jego głównym celem jest międzynarodowa promocja polskiego wzornictwa. Będą mogli wziąć w nim udział projektanci, architekci a także dystrybutorzy marek wnętrzarskich. To miejsce do wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń z udziałem międzynarodowych ekspertów.

cermika_paradyż.

Miasto podczas Festivalu

Podczas tegorocznej jak i kolejnych edycji festiwalu do współpracy przy projekcie zostały zaproszone łódzkie galerie i pracownie projektowe. Oficjalnym hotelem Festiwalu jest Grand Hotel, o czym pisaliśmy już w tym artykule.

Źródło i materiały: ŁDF

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj