Wystawa Ekspansja Oskara Zięty na Warsaw Home 2018

0
2734

Wystawa Ekspansja Oskara Zięty podczas tegorocznej edycji Warsaw Home zachwyciła wszystkich. Oryginalne i świeże projekty wzbudziły duże zainteresowanie osób odwiedzających targi i mediów. Siła formy, kolorów i oddziaływania prezentowanych obiektów doskonale wpisała się w hasło tegorocznych targów pt. “SIŁA”.

Wystawa Ekspansja

Wystawa Ekspansja Oskara Zięty

Wystawa Ekspansja Oskara Zięty

Centralnym punktem wystawy była ściana z betonu architektonicznego, ozdobiona kompozycją luster Tafla, wykonanych w autorskiej technologii, opierającej się na nadmuchiwaniu metalowych form. Przed nią zaprezentowany został stół G-Table Ancient wykończony blatem z antycznego Czarnego Dębu, rodzimej odmianie drewna ukrytej na dnie polskich rzek i jezior przez tysiące lat. Obecnie jest ona wydobywana i przeobrażona w surowiec, który posłużył do stworzenia tego zjawiskowego blat. Podstawa stołu została wykonana w unikalnej technologii z użyciem termicznie koloryzowanej stali.

Koloryzacja termiczna to rzadko używana technologia wykorzystywana przez Oskara Zięte. Głęboki i intrygujący kolor został uzyskany dzięki użyciu wysokiej temperatury, wydobywając zaskakujące piękno metalu bez użycia chemicznych odczynników czy farb.

Wystawa Ekspansja Oskara Zięty

Ta sama technologia została wykorzystana do przygotowania podstawy dla drugiego prezentowanego na wystawie stołu G-Table Cosmos, który został wykończony najszlachetniejszą odmianą czarnego granitu o wyjątkowej w dotyku fakturze.

Wystawa Ekspansja Oskara Zięty

Wystawa Ekspansja Oskara Zięty

Ulubieńcem odwiedzających stało się Rondo Gradient, barwne lustro o niespotykanych kolorach. Idealnie gładka powierzchnia polerowanego metalu, pokryta fantazyjnymi odcieniami zieleni i błękitu nadała nowe znaczenie.

Wystawa Ekspansja Oskara Zięty

Wystawa Ekspansja Oskara Zięty

Intrygującym elementem wystawy była premiera instalacji o nazwie Crystals, inspirowana załamującymi światło kryształami i diamentami. Ta geometryczna formacja lustrzanych obiektów ściennych skupiała uwagę odwiedzających zarówno formą, jak i zjawiskowym efektem załamania światła pod różnymi kątami.

Wystawa Ekspansja Oskara Zięty

Wraz z Europejskim Instytutem Miedzi zaprezentowano limitowaną serię obiektów wykonanych z miedzi, cechującą się niezwykłą barwą. Stołki i lustra wykonanych z nadmuchiwanych form miedzianych w towarzystwie modularnego mini regału zaskakiwały wchodzących gości, pokazując alternatywne wykorzystanie tego niedocenianego metalu w designie.

Wystawa Ekspansja była obowiązkowym punktem do odwiedzenia na tegorocznych targach Warsaw Home.

Źródło: Materiały prasowe Zieta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj