Roślinność na ścianach jako alternatywa na zwykłe zielone ściany

0
3832

Zielone ściany są w ostatnim czasie niezwykle popularne. Po okresie, w którym modnym kolorem był jaskrawy odcień zieleni, przyszedł czas na barwy głębokie, ciemniejsze, tym samym bardzo wyrafinowane. Jesień 2018, jak pisaliśmy wcześniej, ma przynieść zestawienia kolorów łączące w sobie nasycone pigmenty farb i niejednoznaczne graficzne desenie. Ale czy same farby na ścianach nie zaczynają przypadkiem być dla tych wymagających niewystarczające?

Zielone ściany – pięknie pomalowane

Źródło: inspirationsdeco.blogspot.com

Źródło: inspirationsdeco.blogspot.com

Tak — bezapelacyjnie ten kolor kochamy. Zielone ściany prezentują się pięknie w każdym pomieszczeniu i mają to do siebie, że wydobywają piękno umieszczonych na ich tle mebli i dodatków. Nie zaskakuje nas, że świetnie zrywają się również z roślinami. Jednak gdyby pójść o krok dalej i pozwolić właśnie roślinności zagościć na ścianach?

Ściany z mchu i ogrody wertykalne to też zielone ściany

zielone ściany zielone ściany

Mogą być jedynie małą ozdobą lub stanowić spójny zestaw. Nie musimy myśleć o roślinach i kwiatach już tylko w formie stawiania ich na stołach czy półkach. Niech obrosną nam ściany! Zielone ściany w formie mchu czy wertykalnego ogrodu stanowią świetny element aranżacji całego wnętrza.

zielone ściany

Nie musisz być ogrodnikiem

Jeśli boicie się o to, że ogrodnikami nie jesteście, a rośliny w domu raczej nie kwitną Wam należycie, nie macie się o co martwić. Dodatkowym atutem zastosowania tego typu roślin na ścianach jest fakt, że producenci oferują samowystarczalne rozwiązania. Te roślinki nie potrzebują przycinania ani nawadniania. Ponadto brak dostępu do światła dziennego nie jest konieczny, aby pięknie żyły przez długie lata.

zielone ściany

Ogród na ścianie jako element wizerunku firmy

Zastosowanie takiej formy ozdoby na ścianach stwarza dodatkowo przyjazne warunki pracy i buduje pozytywny wizerunek firmy. Przecież dbanie o środowisko i zdrowie pracowników jest w dzisiejszych czasach kwestiami bardzo często poruszanymi i niezwykle ważnymi. Jeśli przyjdzie nam powiększać biuro ściana w roślinności, będzie elementem obowiązkowym planowanej aranżacji wnętrza.

zielone ściany zielone ściany

Zastrzyk pozytywnej energii we wnętrzu

Warto więc pamiętać, że piękna, żywa roślinność nie musi kojarzyć się już tylko kwiatami w doniczkach! Odważylibyście się na takie rozwiązanie? A może już takie u siebie macie?

Zdjęcia: pixers.biz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj