Wnętrza ze szczyptą złota

0
6006

Chyba już wszyscy choć trochę czujemy nadchodzące święta 🙂 Spokojnie, nie będziemy jeszcze pokazywać choinek i ozdób choinkowych. Jednak jest jeden kolor, który kojarzy się ze świętami bożonarodzeniowymi i nie jest to ani biały, ani czerwony, ani zielony, ale… złoty a wraz z nim złote dodatki!

Jak myślimy o złocie we wnętrzach, od razu wyobrażamy sobie: może jedna ściana na złoto, może toaleta w złocie, może złote stoliki kawowe? Tymczasem złoto cudnie wygląda, gdy staje się jedynie dyskretnym dodatkiem właśnie w dodatkach. Piękne misy ze złotymi rantami, filiżanki ze zdobionymi złotem uszkami, szklarnie na sukulenty czy oplątwy i piękne, pozłacane ramy obrazów. Przecież takie dodatki nie muszą dekorować jedynie ogromnych domów, ale doskonale sprawdzą się w naszych miejskich mieszkaniach. Takie podejście do tego szlachetnego koloru sprawia, że złoto jest nie tylko dla bogatych 😉

złota ramka

źródło: Pinterest 

złota lampka

źródło: Pinterest 

pozłacany stolik

źródło: Pinterest 

złota tapeta

źródło: Coloray 

Czasem mała rzecz ze złotym akcentem jest w stanie nadać wnętrzu blasku. Patrząc renesans polskiej ceramiki, łatwo zauważyć inspiracje z lat 50. i 60. Złote ranty mis, złote dodatki, dzbanki ociekające złotem, czasem nakrapianie złotem wystarczy, by poczuć odrobinę luksusu i odświętnej atmosfery.

pozłacany dzbanek

źródło: KinaCeramics 

barbara śniegula

źródło: Barbara Śniegula 

złote dekoracje

źródło: kindforms

złote dekoracje

źródło: Szklarnia

złota poduszka

źródło: WeLoveBeds 

złota miska

źródło: KinaCeramics 

złota rama obraz

źródło: LovelyDecor

A na koniec złoty akcent, który dopełni nie tylko wnętrze, ale sprawi, że życie może bardzo rozbłysnąć 😉

pierścionek zaręczynowy

źródło: Arpelc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here