Części samochodowe w wystroju wnętrz, jak to możliwe?

0
4813

Czy są tu miłośnicy samochodów? Jeżeli tak, to świetnie. Jeżeli nie, również dobrze. Czy zdajecie sobie sprawę, co kryje się w środku aut, jak wygląda ich mechanizm i skomplikowana konstrukcja? My wiemy, a co więcej – wałek rozrządu i trybik, stoi na naszej komodzie i prezentuje się fantastycznie jako industrialna lampa. Jak to możliwe?

To dzięki twórcom [REC.ON], którzy opierają swoją wiedzę i pomysły na częściach samochodowych, z których robią prawdziwe cuda. Paulina i Bartek Bieleccy idą razem przez życie już kilkanaście lat, a w 2014 roku postanowili połączyć siły na polu zawodowym. Ona – artystka, On – właściciel stacji demontażu, zaczęli tworzyć rzeczy nietuzinkowe. Wartości, które prowadzą ich do sukcesu to szczerość i uczciwość, slow life, recykling, pasja i eko. Dają drugie życie materiałom z recyklingu myśląc o środowisku naturalnym. Zużyte części samochodowe i drewno z odzysku są podstawą do tworzenia ich produktów. To niepowtarzalne unikaty, które są wzorem minimalizmu.

lampa stołowa

oryginalny wieszak

lampa podłogowa

świecznik

lampka nocna     W asortymencie marki trudno o dwa całkowicie identyczne produkty.  Każdy z nich jest na swój sposób unikalny, bo nawet jeśli powstaje według tego samego projektu, to jego części mają odmienną przeszłość i pochodzą bowiem z różnych modeli aut. Znajdziecie tu lampy, których abażury zawieszone są na kołach zębatych rozrządu, mechanizmach skrzyni biegów czy na trybach mechanizmu różnicowego. Są również unikalne wieszaki, których podstawą jest koło zamachowe, wał korbowy i wałki rozrządu. Marka tworzy też regały, metalowe drzwi, drewniane stoły i krzesła z częściami samochodowymi i wiele więcej niespotykanych produktów. Proces powstawania wymaga wiele czasu, cierpliwości i energii. Aby osiągnąć finalny kształt projektu,  potrzeba wielu godzin cięcia, spawania, szlifowania, polerowania i lakierowania. Każdy z produktów posiada jednostkowy numer seryjny.

lampka z abażurem

nowoczesna lampa

rec.on

lampka rec.on

lampka rec-on

Wbrew pozorom, marka nie jest kierowana głównie do mężczyzn, chociaż tak blisko jej do motoryzacji.  Założeniem [REC.ON] jest dotarcie do ludzi ceniących niebanalną, industrialną estetykę, lubiących otaczać się oryginalnymi przedmiotami. Produkty powstałe w nurcie upcyclingu trafią też zapewne do tych, którzy cenią design społecznie odpowiedzialny i do osób dokonujących świadomych zakupów, mając na uwadze dobro środowiska naturalnego. A Wam, jak się podobają takie oryginalne projekty?

rec-on

nietypowa lampa

lampa podłogowa

lampa podłogowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here