Wirtualne urządzanie wnętrz z aplikacją IKEA Place

0
3450

IKEA wprowadziła na rynek IKEA Place – aplikację mobilną w technologii rzeczywistości rozszerzonej, dzięki której możemy sprawdzić, jak meble prezentują się w naszym realnym otoczeniu i wirtualnie odmienić każde wnętrze – dom, biuro, szkołę czy studio. Od sof i foteli po stoliki kawowe, wszystkie produkty w IKEA Place są trójwymiarowe i mają rzeczywiste rozmiary. Dzięki nowej aplikacji IKEA, wybór nowych mebli jeszcze nigdy nie był tak łatwy!

IKEA Place

to bezpłatna aplikacja IKEA wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej ARKit firmy Apple. Rzeczywistość rozszerzona to technologia, która na ekranie urządzenia mobilnego łączy obraz realnej rzeczywistości z nałożonym na niego trójwymiarowym obrazem wirtualnym. IKEA jest jedną z pierwszych firm wnętrzarskich na świecie, która przybliża tę technologię dla klientów, zmieniając sposób, w jaki będą oni kupować meble w przyszłości.

ikea place

ikea place

ikea place

Użytkownicy aplikacji będą mogli wybierać spośród ponad 2 tysięcy produktów IKEA takich jak np. sofa VIMLE, fotel STRANDMON czy stolik LISABO i sprawdzać, jak wskazane meble będą prezentować się w dowolnym wnętrzu. Bazując na rzeczywistych wymiarach pomieszczenia, aplikacja automatycznie skaluje produkty z 98-procentową dokładnością. Technologia rozszerzonej rzeczywistości jest bardzo precyzyjna i pozwala zobaczyć strukturę tekstyliów, jak również to, w jaki sposób światło i cienie będą padać na meble, które zdecydujemy się ustawić w pokoju. Dodatkowo aplikacja pozwala na zapisanie obrazu i podzielenie się nim w formie zdjęcia lub video ze znajomymi oraz zrobienie zakupów bezpośrednio przez stronę internetową IKEA.

ikea place

ikea place

IKEA od zawsze tworzy rozwiązania na rzecz demokratycznego wzornictwa – dobrego jakościowo i dostępnego dla wszystkich. IKEA Place pozwala nam kontynuować ten kierunek w zupełnie nowej formie, która umożliwia pokonanie bariery między wyobraźnią
a rzeczywistością. Aplikacja pozwala zmieniać style, kolory, eksperymentować
z rozmieszczeniem mebli i wizualizować, jak nowe elementy łączą się z tym, co już mamy
w mieszkaniu. Wiele osób czuje się niepewnie, zmieniając wyposażenie wnętrza, ponieważ obawia się podjęcia złej decyzji, efektu końcowego niezgodnego z oczekiwaniami. Naprzeciw tym obawom wychodzi właśnie IKEA Place
  – mówi Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR IKEA Retail w Polsce.

Jak używać IKEA Place? Obecnie aplikacja dostępna jest jedynie na iPhone w wersjach: SE, 6s lub nowszym z zainstalowanym iOS11. Należy pobrać za darmo aplikację i zeskanować podłogę w swoim mieszkaniu. Następnie przejrzeć listę produktów dostępnych w aplikacji i wybrać te, które chce się umieścić w wybranej przestrzeni. To proste!

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj