Tubądzin Design Days 2016, relacja z Warszawy

0
2314

8 września br. w Warszawie, odbyło się ostatnie spotkanie cyklu skierowanego do projektantów, architektów, mediów i ekspertów, czyli Tubądzin Design Days 2016. Gościem specjalnym była Dorota Koziara projektant, dyrektor artystyczny, ekspert w dziedzinie designu, autorka nowych kolekcji dla Grupy Tubądzin oraz Robert Konieczny, architekt znany z nowatorskich realizacji i projektów, które przedstawił zgromadzonej publiczności. Podczas spotkania zgromadzeni goście mogli poznać nowości produktowe w formatach 30×75 cm, które zaprezentował architekt Grupy – Tomasz Smus, kolekcję Macieja Zienia, „Pokaz Dużego Formatu”, czyli prezentację płytek wielkoformatowych, które produkowane będą w nowopowstającej fabryce Tubądzin w Sieradzu, a także nową kolekcję Doroty Koziara pt. „Kolory Polski”.

robert_konieczny

Zdjęcie: tubadzin.pl

„Tubądzin Design Days 2016 i tournée po wszystkich najważniejszych polskich miastach było dla mnie dużym wyzwaniem. Od początku mojej drogi zawodowej najważniejsza była dla mnie sztuka i projektowanie. Mój najnowszy projekt jest dla mnie szczególny, praca nad nim w firmie Tubądzin trwała kilka miesięcy. Jest on związany z Polską i jego tytuł brzmi „Kolory Polski”. To kolekcja płytek ceramicznych dla pomieszczeń prywatnych, jak i publicznych, które mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Po przestudiowaniu kolorystyki polskiego pejzażu, powstała kolekcja składająca się z 8 kolorów, które architekt może układać w różnych kombinacjach, a każdy kolor idealnie harmonizuje z kolejnym. Płytki z mojej kolekcji występują w różnych formatach, które mogą być stosowane zarówno na ścianach, jak i podłogach” – mówiła Dorota Koziara.

dorota_koziara_kolory_polski

Zdjęcie: deccoria.pl

Maciej Zień, jeden z najsłynniejszych polskich projektantów mody i stylistów w 2013 r. zaprojektował dla firmy m.in. kolekcję płytek Berlin w stylistyce inspirowanej industrialnym charakterem surowego betonu. W obecnym sezonie powrócił do projektu, by wzbogacić go o ciekawy dekor ścienny. Geometryczny, wielokolorowy wzór Tempelhof Stern został wykonany na czterech płytkach gresowych Tempelhof. Przywołuje na myśl barwne ulice Berlina, powszechnie uważanego za stolicę europejskiego street artu, gdzie sztuka galerii i muzeów miesza się ze sztuką uliczną. Połączenie jaskrawych kolorów z szarymi betonowymi budynkami od lat inspirowało berlińskich artystów. To właśnie tam odbywają się festiwale street artu i słynne pojedynki na farby. Dzięki nowemu, barwnemu dekorowi autorstwa Macieja Zienia, ten niezwykły uliczny klimat można przenieść do swojego domu, ożywiając wnętrze. Zebrani goście mogli obejrzeć dedykowane tej okazji nagranie Macieja Zienia.

maciej_zien_tempelhof_sternZdjęcie: tubadzin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj