Renesans polskiej porcelany

0
5582

Kawa z plastikowego kubka nie smakuje tak dobrze jak z eleganckiej filiżanki. Jeść oczami można zawartość talerza, ale uczta smakuje podwójnie, gdy zastawa również cieszy oko. Ceramika z autorskich pracowni dociera do domów i sklepów w całej Europie, udowadniając, że polski design doskonale wkomponuje się w każde wnętrze.

kinia_ceramics1

1. KinaCeramics

Ceramikę wytwarzaną ręcznie wyróżniają nietypowe kształty. Projektanci umiejętnie bawią się formą, tworząc wrażenie, że ich projekty zostały wykonane z papieru, plastiku czy plasteliny. Odrobinę zabawne, ale nadal uniwersalne produkty, trafiają w gusta miłośników użytkowego designu. Minęły już czasy, kiedy kruche, ręcznie malowane fajanse były eksponatami w szklanej witrynie, a domownicy mogli z nich korzystać tylko od święta. Dzisiaj unikalny projekt nie wyklucza funkcjonalności. Gwarancją tego są m.in. wysokiej jakości materiały, z których korzystają twórcy.

pangi_ceramics

2. Pangi Ceramics

manufaktura_porcelany_3

3. Manufaktura Porcelany

manufaktura_porcelany_4

4. Manufaktura Porcelany

Na tym nie koniec zabaw z formą. Końskie kopyta, rybie łuski czy ptaki z origami – inspiracja naturą jest kolejnym, silnym trendem.

barbara_sniegula_5

5. Barbara Śniegula

manufaktura_porcelany_6

6. Manufaktura Porcelany

bordo_pracownia_ceramiki_7

7. Bordo – pracownia ceramiki

bordo_pracownia_ceramiki_8

8. Bordo – pracownia ceramiki

coco_ceramics_9

9. COCOceramics

Polska ceramika może się pochwalić wieloma projektami, które przypominają małe dzieła sztuki. Kreatywny duet Ende Ceramics w swojej wrocławskiej pracowni lubi eksperymentować i szukać balansu między wyrafinowanym designem a formą użytkową. Im się ta sztuka udaje i jest doceniana przez klientów z Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji, Meksyku, a także na bliskim wschodzie Australii i Nowej Zelandii.

ende-ceramics_10

10. ENDE ceramics fot. Magda Oczadły

ende-ceramics_11

11. ENDE ceramics

ende-ceramics_12
12. ENDE ceramics

ende-ceramics_13

13. ENDE ceramics

Nieregularne wzory i niestandardowa faktura wyraźnie wyczuwalna pod palcami bardzo często pojawia się w polskich projektach. Odejście od precyzyjnych linii i idealnie gładkich powierzchni sprawia, że porcelanowe naczynia zyskują charakter, nowoczesną formę i trudniej jest je skopiować na masową skalę. Dzięki temu pozostaną unikalne i wytwarzane w krótkich seriach.

mly_studio_ceramics_14

14. MLY Studio Ceramics

kina_ceramics_15

15. KinaCeramics

imka_16

16. IMKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj