Urządzamy pokój dla ucznia tak aby edukacja sprawiała wielką przyjemność

0
3808

Jesteśmy na półmetku wakacji i tym samym letniego, błogiego lenistwa. Najdłuższa przerwa szkolna niebawem dobiegnie końca i już za miesiąc dzieci usłyszą pierwszy lekcyjny dzwonek. To najlepszy czas, by urządzić pokój dla ucznia. Miejsce do edukacji powinno być wyjątkowo wygodne i sprzyjać kreatywności. W pokoju dziecka zawsze znajdziemy miejsce na strefę, która służy do nauki. Żegnamy się ze starymi biurkami, niewygodnymi krzesłami i nudnymi organizerami. Jeżeli pokój dla ucznia ma zachęcać go do nauki – powinien być dobrze urządzony niczym domowe biuro. Edukacja w takim miejscu to sama przyjemność.

Pinterest

Kate&Co

Mommodesign

Kate&Co

Bloglovin

Centrum pomysłów – biurko. Tak, zdecydowanie to ten właśnie mebel jest świadkiem przyswajania wiedzy i to właśnie przy biurku rodzą się najlepsze koncepcje i pomysły. Warto, aby było przestronne, musi przecież pomieścić zeszyty, nieraz nawet kilka książek, przybory i masę innych rzeczy o których wiedzą najlepiej dzieci. Gdy tworzą się pomysły, warto aby wszystko było pod ręką. Biurko nie musi być ogromne, ale też nie powinno być za małe. Mamy do wyboru wiele ciekawych projektów, różne kształty blatów i nóg pozwalają stworzyć idealne miejsce do pracy. Praktycznym rozwiązaniem są także szuflady, dzięki którym łatwo zaprowadzić na biurku porządek.

biurko szkolne

źródło: umeblujmieszkanie

biurko dla dziecka

źródło: Wood Republic

biurkoźródło: womeb

Przede wszystkim wygodne krzesło. To zdecydowanie oczywista rada, ale jakże trafna. Przy biurku dzieci siedzą często nawet kilka godzin, dlatego należy zadbać o ich komfort. Szczególna uwaga powinna być zwrócona na kręgosłup, który jest czasami obciążony przez niewygodne siedzisko. Krzesło przy swojej wygodzie nie musi być nudne, może mieć przeróżne kolory i ciekawą formę.

źródło: Pinterest

krzesło biurko dla dziecka

źródło: Pinterest

źródło: Sprinkles

Otoczenie strefy nauki zdecydowanie nadaje jej charakteru i jest bardzo istotne! Wszelkie organizery, przybory, akcesoria na ścianę – to one powodują, że dziecko aż chce się zabrać do pracy. Po całym dniu w szkole nasi mali geniusze muszą czuć się dobrze przy swoim biurku w domu, dlatego nie powinno być ono nudne niczym drewniana ławka w szkole. Kolorowe organizery, które uporządkują chaos na biurku, tablice korkowe w przeróżnych kształtach, magnetyczne maty, podkładki edukacyjne czy nawet plakaty – oczywiście takie, które pomogą przyswoić wiedzę. Taki pokój dla ucznia jest kluczem do kreatywności dziecka. Szablonowe myślenie odchodzi w zapomnienie, a lekcje odrabiane na kolanie? Nigdy więcej!

organizer na biburko

źródło: w4design

magnetyczne planetyźródło: Magnetic Worldsplakat szkielet

źródło: Malimu Toys

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here