Urban jungle czyli palmy, fikusy i bananowce we wnętrzach

1
14379

Liść monstery już kolejny rok inspiruje nas do wprowadzania zieleni do naszych mieszkań i domów. Nadchodzi jednak roślinna rewolucja – za to odpowiada także smog nad Polską. Obok roślin, które oczyszczają nam powietrze w domu, coraz częściej decydujemy się na “urban jungle”, czyli potoczne obrastanie w rośliny rozmiarów maxi. Polubiliśmy bananowce, duże palmy, fikusy czy inne egzotyczne drzewa.

monstera tapeta

źródło: Coloray

Fikusy, znane także jako figowce, są jednymi z najczęściej uprawianych roślin doniczkowych (nasze mamy też je kochały). Rosną szybko, są łatwe w uprawie i bardzo dekoracyjne. Ukochaliśmy sobie szczególnie odmianę lirolistną. Doskonale czują się na oknie wschodnim lub zachodnim, dobrze znoszą suche powietrze i gorące kaloryfery.

kawiaty w domu

źródło: Coloray

Z kolei palmy pięknie prezentują się zamiast lampy przy kanapie w dużym salonie. W domu możemy uprawiać odmiany chamedora, chryzalidokarpus, palmę kokosowę, kencję czy palmę daktylową.

źródło: White Pocket

Bananowce jako rośliny doniczkowe cieszą szczególnie niecierpliwych miłośników domowej dżungli. Bananowce bowiem rosną tak szybko, że efekty widać z dnia na dzień. Muszą mieć tylko dużo światła, dość wilgotne powietrze i duuużo światła. Te trzy rośliny to absolutny hit wnętrzarski.

obraz monstera

źródło: PracowniaDRU

Jeśli nie chcemy jednak za dużo roślin w domu, a bardzo nam zależy na wprowadzeniu motywów egzotycznych do wnętrz, są na to inne sposoby: tapety, poduszki, obicia foteli czy dekoracja ścian. Tapety najszybciej zrobią nam wnętrze, ale są też dość determinujące. Bardzo ciekawym rozwiązaniem we wnętrzu jest połącznie bieli, prawdziwych roślin i plakatów, grafik czy obrazów z motywami roślinnymi. Wy też zauważyliście, że większość aranżacji ozdabia piękna naturalna drewniana podłoga? Rośliny i drewno to zestawienie idealne.

kwiaty we wnętrzach

źródło: Tapet-Show

fotel zielony

źródło: Fotelownia

ławka monstera

źródło: Monkey Machine

obraz rośliny

źródło: Szare Kropki

źródło: Lovely Decor

obraz rośliny

źródło: MUKKO

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj