Gdy pokój dziecka potrzebuje odświeżenia – wytapetuj go

0
3217

Aranżacja pokoju dziecięcego to chyba jedno z największych wyzwać przed jakim stoją rodzice. W tej kwestii panują pewne stereotypy – róż dla dziewczynek, a błękit dla chłopców. Najważniejsze jest jednak to, by maluchy czuły się w nim dobrze, a kolory wyzwalały pozytywne emocje. W pokoju dziecka jest czas na zabawę i odpoczynek, dlatego warto, aby wyglądał on wyjątkowo. Zdajemy sobie sprawę, że całkowity remont może być czasochłonny i wymaga wiele poświęceń, wystarczy jednak jeden sprytny sposób, by nadać pomieszczeniu nowy wygląd.

Kiedy pokój wymaga odświeżenia?

Łatwo to poznacie po odciskach rąk na ścianie czy malunkach autorstwa Waszych dzieci. To czas, kiedy należy pożegnać się z brudnymi ścianami i dodać mu estetycznego wyglądu.

tapeta pokój dziecięcy

tapeta pokój dziecięcy

tapeta pokój dziecięcy

Dziecięcy pokój możecie pokryć tapetą ścienną, która w szybki sposób zamieni nieestetyczne ściany w królestwo Waszych dzieci. Jaki motyw wybrać – to rzecz gustu, ale warto o to zapytać tych najmłodszych, do których pokój należy. Nam szczególnie podobają się paski, kropki i gwiazdki, które prezentują się w takich aranżacjach wyjątkowo efektownie i co bardzo istotne – potrafią skutecznie maskować ewentualne niedoskonałości wnętrza. Kolorowe tapety od tapetuj.pl dedykowane są charyzmatycznym maluchom i rozbudzają ich wyobraźnię, pastelowe kolory natomiast dodają nieco spokoju i wyciszenia.

Wersje tapet czarno-białych świetnie kontrastują z jaskrawymi elementami wnętrza, a pasiasty motyw magicznie powiększa przestrzeń. To doskonały sposób na optyczne korygowanie małej przestrzeni, a takie zazwyczaj są pokoje dziecięce – niewielkie. Możecie też wykorzystać stylistykę lamperii i pomalować pokój do połowy, a jeżeli macie odwagę, pokryjcie tapetą sufit – to odważny i niestandardowy pomysł.

tapeta pokój dziecięcy

tapeta do pokoju dziecięcego

tapeta pokój dziecięcy

Tapeta jest świetnym rozwiązaniem, by odświeżyć ściany. Wymaga tego najczęściej pokój dziecięcy, a do wyboru macie przeróżne wzory, kolory i ulubione postaci z bajek dla dzieci. W ten sposób szybko stworzycie bajkowe wnętrze dla dziecka. Tak udekorowany pokój będzie wzbudzał u najmłodszych pozytywne emocje. Pamiętajcie jednak, by zachować umiar, tapetując na przykład jedną czy dwie ściany, a nie wszystkie. Dzięki umiarowi wnętrze będzie wyglądało na stylowe, a aranżacja nie będzie męczyć oczu dziecka.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj