Sztuka Banksy „Venice in oil” na ulicach Włoch

0
2833

Tożsamość słynnego twórcy graffiti pod pseudonimem Banksy kryje w sobie mnóstwo zagadek i pozostaje jedną z największych współczesnych tajemnic. Sztuka kontrowersyjnego malarza jest wyjątkowa i nieordynarna. Szablony i obrazy poruszają głębokie problemy społeczeństwa, głównie o tematyce antywojennej i antykapitalistycznej. Tym razem Banksy zaskoczył wszystkich swoją nadzwyczajną kompozycją obrazów „Venice in oil”, którą wystawił na ulicy włoskiego miasta.

Uliczna sztuka

Nie tak dawno artysta opublikował nietypowe nagranie na swoim profilu Instagram. Minutowy film przedstawia malarza, który rozkłada swoje stoisko z obrazami na ulicy Wenecji. Kompozycja wzbudzała ogromne zainteresowanie przechodzących, składała się z dziewięciu oddzielnych obrazów, które łączyły się w rzeczywistość wyjątkowego włoskiego miasta. Zobaczyliśmy więc jeden z kanałów Wenecji i ogromny statek, który zasłania spektakularny krajobraz. Takie wycieczkowce stanowią nadzwyczajny kłopot dla lokalnych mieszkańców.

Banksy obraz sztuka wenecja włochy Banksy obraz sztuka wenecja włochy

Banksy osobiście przedstawił swoje dzieło

Banksy jeszcze nigdy nie okazał publiczności swojej twarzy. Ostatnie wydarzenie też nie jest wyjątkiem, ale tym razem artysta przedstawił swoją kompozycję osobiście. W swoim profilu na Instagramie skomentował film: „Ustawiam swoje stoisko na Biennale w Wenecji”. Malarz, ukryty pod czapką i szalem siedział na krześle obok stoiska, a jego twarz zasłaniała otwarta gazeta. Miliony wielbicieli współczesnej sztuki czekają na moment, kiedy tożsamość geniusza zostanie odkryta. Artysta, swoją drogą, poprzez tworzenie podobnych niejednoznacznych wydarzeń, wzbudza coraz większe zainteresowanie.

Banksy obraz sztuka wenecja włochy Banksy obraz sztuka wenecja włochy

Interwencja władz miasta

Zakończenie nagrania jest nie mniej kontrowersyjne niż sama kompozycja „Venice in oil”. Widzimy interwencję funkcjonariuszy policji, którzy żądają, by malarz zwinął wystawione obrazy. Artysta zebrał stoisko, spakował obrazy do wózka i odjechał. W tle widnieje prawdziwy wycieczkowiec, który płynie historycznymi kanałami miasta. Najprawdopodobniej Banksy został uznany za ulicznego sprzedawcę, dlatego ingerencja straży mogła być spowodowana brakiem pozwolenia na handel. Potwierdzonych przyczyn wkroczenia policji nie ma, natomiast przedstawiciele władz miasta potwierdzili, że taka sytuacja faktycznie miała miejsce.

Banksy obraz sztuka wenecja włochy

Prace Banksy’iego poruszają ważne problemy społeczeństwa w bardzo nietypowy sposób, dlatego przyniosły one autorowi olbrzymią popularność. Kompozycja obrazów „Venice in Oil” stała się kolejnym dziełem artysty, które trafia do odbiorców dzięki swojej prostocie i wyjątkowości.

Źródło: www.banksy.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj