Inspiracje polskim krajobrazem. Modne kolory tego sezonu!

0
2228

Wybitna projektantka i artystka Dorota Koziara w kolaboracji z Ceramiką Tubądzin stworzyła wspaniałą kolekcję wielkoformatowych płyt gresowych – Cielo e Terra. Polskie niebo i ziemia stały się jej głównymi inspiracjami. Dziewięć nowych kolorów doskonale wpisuje się także w najnowsze trendy ujęte na targach Salone de Mobile Milano. Są to więc na prawdę modne kolory.

Modne kolory inspirowane pejzażem

Premiera kolekcji inspirowanej kolorami Polski odbyła się na Targach Cersaie w Bolonii, we wrześniu 2018 roku. Jak mówi sama projektantka, żeby stworzyć nową kolekcję, w jej pracowni przestudiowano kolorystykę polskiego pejzażu. Dlatego bazą do zrealizowania projektu jest wypadkowa, która przedstawia subtelne pastelowe odcienie. Ich gama idealnie nawiązuje do polskiego krajobrazu. Kolekcja przedstawia cztery kolory ziemi, cztery kolory nieba i wyjątkowy kolor, który tak często występuje na ich granicy – róż.

Inspiracje salonu gresowe płyty wielkoformatowe wazon krzesło szafka stolik

Inspiracje łazięki szare gresowe płyty wielkoformatowe lustro umywalka stolikInspiracje łazięka szare różowe gresowe płyty wielkoformatowe umywalka wazony

Inspiracje – jak wykorzystać płyty we własnym projekcie?

Kolekcja Cielo e Terra by Dorota Koziara to wyjątkowy projekt. Artystka chciała dać architektom możliwość stworzenia unikatowej przestrzeni w harmonijnej gamie kolorów. Dzięki starannie dobranej kolorystyce istnieje wiele możliwości ich łączenia. Atutem tej kolekcji jest uniwersalność, czyli możliwość łączenia płyt z materiałami o różnych fakturach. Stanowią one doskonałe tło dla dodatków i akcesoriów. Z łatwością można je wykorzystać do stworzenia przestrzeni o różnych charakterach i przeznaczeniach. Płyty gresowe to idealny wybór w projektach łazienki, kuchni bądź salonu. Stonowane kolory zapewnią komfort i poczucie bezpieczeństwa, ułatwiają relaks.

Inspiracje łazięka żółte gresowe płyty wielkoformatowe prysznicInspiracje łazięka różowe gresowe płyty wielkoformatowe lusto umywalka stolikInspiracje salon modne kolory gresowe lampa krzesło stolik

Nie wolno też zapomnieć, że płyty wielkiego formatu znajdują swoje zastosowanie również na elewacjach. Wyjątkowa kolorystyka kolekcji Cielo e Terra zapełni jedność budynku z pejzażem. Gresy świetnie sprawdzają się w projektach przestrzeni publicznych. Dlatego projektantce zależało na stworzeniu kolekcji, która spełniałaby wymagania najwyższej klasy produktów wykorzystywanych w projektach obiektów masowych (lotniska, restauracje albo hotele).

Inspiracje błękitne płytu wielkoformatowe fotel schodyInspiracje salon szare wielkoformatowe płyty dekoracje

Projekt składa się z dziewięciu barwionych w masie płyt o modularnych formatach 240×120 cm, 120×120 cm, 120×60 cm i 60×60 cm. Płyty produkowane są w dwóch grubościach: 6 mm i 10 mm. Kolekcja opiera się na modułach, więc pozwala to wykorzystać jedną płytę na różne sposoby oraz umożliwia łączenie w całość różnych formatów.

Źródło zdjęć: Ceramika Tubądzin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj