Sypialnia Polaka jest garderobą, suszarnią i bawialnią w jednym – badanie IKEA

2
4308

Jaka jest czynność, której Polacy najbardziej lubią oddawać się za drzwiami sypialni? Jaka przyszłość czeka tę najbardziej prywatną część naszych mieszkań. Czy nadal to sypialnia jest tym miejscem? IKEA poznała odpowiedzi na te pytania dzięki wieloletniemu doświadczeniu w wyposażaniu wnętrz milionów ludzi na całym świecie i nieustannej analizie ich zmieniających się potrzeb. Ta wiedza została jeszcze bardziej pogłębiona dzięki współpracy z instytutem badawczym powołanym przez Natalię Hatalską. W najnowszej kampanii marka uchyla drzwi do sypialni i odczarowuje dotyczące jej tabu, stawiając na humor oraz autoironię. W myśl zasady, że są rzeczy, o których nie lubimy mówić głośno, dopóki nie zaczniemy się z nich śmiać.

Sypialnia to najbardziej tajemnicze miejsce w domu

IKEA postanowiła zajrzeć do sypialni, by móc jeszcze lepiej odpowiedzieć na prawdziwe potrzeby Polaków dotyczące domowego życia. Współpraca z infuture hatalska foresight institute, w wyniku której powstał Raport „Sypialnia przyszłości”, pozwoliła potwierdzić wcześniejsze obserwacje IKEA o tym, jak wielofunkcyjne jest to pomieszczenie w rzeczywistości. To przestrzeń, która żyje oraz pełni wiele różnorodnych ról. Służy nie tylko do snu, seksu oraz relaksu, ale i budowania intymności, dbania o więzi z bliskimi. Z uwagi na małe metraże mieszkań jest także garderobą, miejscem do suszenia prania, ćwiczeń, pracy oraz do zabawy z dziećmi.
kuchnia w ciemnych odcieniach
sypialnia w stylu skandynawskim

Dla Polaków w codziennym życiu bardzo istotne jest łączenie tej multifunkcjonalności z prywatnością, co często bywa prawdziwym wyzwaniem. Sypialnia to często jedyne miejsce, w którym możemy być sobą i żyć po swojemu. IKEA nie chce zmieniać ludzkich przyzwyczajeń, lecz sprawić, że dzięki drobnym udogodnieniom nie będą przeszkadzać innym domownikom.

sypialnia w kolorach granatu

Jaka jest sypialnia Polaka?

Sypialnia jest najbardziej spersonalizowanym pomieszczeniem w domu. To miejsce, w którym możemy być naprawdę sobą. Jest równie wielofunkcyjna co duży pokój – z tą różnicą, że posiada drzwi, które można zamknąć. Są one nie tylko barierą fizyczną, ale i psychologiczną. Wszyscy mamy świadomość tego, że w sypialni wiele się dzieje, lecz rzadko się o tym mówi. Poruszane tematy dotyczą przeważnie jedynie kwestii zdrowego snu oraz funkcjonalnej szafy. Pozostałe aktywności, nie tylko dotyczące seksualności, bywają tematami zbyt intymnymi lub wstydliwymi, żeby o nich dywagować.
sypialnia w stylu prowansalskim
Jako formę przekazu IKEA wybrała niebanalną formę stand-up’u, wierząc, że są rzeczy, o których nie lubimy mówić głośno, dopóki nie zaczniemy się z nich śmiać. Wyjątkowi artyści stand-upu podzielą się swoimi sypialnianymi przygodami.
Źródło: inf. prasowa IKEA

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj