Regał BILLY obchodzi 40. urodziny!

0
3122

W wieku 40 lat wciąż wygląda świetnie! O kim mowa? Regał BILLY z IKEA w tym roku obchodzi okrągły jubileusz. Przez 40 lat swojego życia zadomowił się w milionach domów. Teraz, z okazji urodzin zyskuje nowy żółty kolor i opcjonalne dodatki, jak półki ekspozycyjne i podpórki do książek.

regał BILLY biały

BILLY niezmiennie znajduje swoje miejsce we współczesnych domach
i świetnie spełnia swoje zadanie. Jak dokonuje tego BILLY? Czy zdradzi swój sekret na to, jak wznosić się ponad nieustannie zmieniające się trendy i potrzeby?

#shelfie czyli nasz styl życia

Na przestrzeni lat BILLY był regularnie udoskonalany. Pojawiał się w nowych wariantach
i odsłonach kolorystycznych. Jednak powodem, dla którego mebel ten tak dobrze dopasowuje się do stylu życia wielu ludzi jest fakt, że stojący za nim koncept pozostaje niemal taki sam od lat. Ważne książki oraz inne znaczące osobiste przedmioty chcemy mieć zawsze uporządkowane i w zasięgu wzroku. Nawet jeśli spędzamy coraz więcej czasu
w Internecie, nadal – oprócz zasobów „online” – posiadamy też rzeczy „offline”, których nie chcemy ukrywać. I właśnie to oferuje seria BILLY – meble do przechowywania, które są funkcjonalne, elastyczne oraz dające nieskończone możliwości personalizacji. To, że zależy nam na pokazaniu światu tego, kim jesteśmy dobrze odzwierciadla popularny
w mediach społecznościowych hashtag #shelfie. Za jego pomocą ludzie dzielą się nietuzinkowymi pomysłami na podkreślenie swojej osobowości oraz charakteru, także poprzez urządzenie domu.

regał BILLY czarny

witryna regał Billy

regał biały Billy

regał Billy drewno

Gillis Lundgren – projektant regału BILLY

Choć regał BILLY nie posiada etykiety popularnego projektanta, jego twórca jest bardzo znany w świecie IKEA. Gillis Lundgren był jednym z pierwszych pracowników firmy. Zależało mu na stworzeniu niedrogiego mebla, który z łatwością będzie mógł dopasować się do stylu życia różnych osób i wielu rodzajów przestrzeni mieszkalnych.

40 lat temu zlecono mi zaprojektowanie prostego, funkcjonalnego regału do przechowywania książek. Wtedy nawet nie wyobrażałem sobie, że BILLY trafi do tylu domów na całym świecie. Pamiętam, że byłem szczególnie dumny z możliwości dopasowania wysokości półek i z głębokości regału – idealnej do przechowywania książek. Mogliśmy też przewozić regał w płaskich paczkach – to ja jako pierwszy zastosowałem ten pomysł. Regał BILLY nadal jest jednym z moich faworytów i mam nadzieję, że również
w przyszłości będzie się cieszył popularnością
– mówił projektant Gillis Lundgren.

Regał BILLY w nowej odsłonie

regał billy żółty

W lutym IKEA wprowadza wiele nowości, więc okazji swoich 40. urodzin regał BILLY także zyskał nowy żółty kolor i opcjonalne dodatki, takie jak półki ekspozycyjne i podpórki do książek z serii BOTTNA w kolorach niebieskim, czerwonym oraz zielonym. Dzięki temu jest jeszcze bardziej elastyczny oraz dostosowany do sposobu, w jaki ludzie chcą obecnie żyć w swoich domach.

Źródło: materiały prasowe IKEA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj