Świętuj Tydzień Dla Domu! Startuje pierwsza edycja

1
1597

Tydzień Dla Domu to ogólnopolska akcja, której celem jest zainspirowanie uczestników do przeprowadzenia zmian w najbliższym otoczeniu – przestrzeni DOMU – a także wskazanie dobrych rozwiązań tym wszystkim, którzy dopiero planują inwestycję w swoje wymarzone miejsce do życia. Hasło przewodnie akcji brzmi „Zrób coś dla domu”.

Tydzień dla domu Zrób coś dla domu

Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w terminie 22-29 maja 2021 r. Skierowana jest do każdego, kto marzy o przytulnym, funkcjonalnym i pięknym otoczeniu do życia, pracy i odpoczynku. Wraz z nadejściem wyczekiwanej wiosny architekci, projektanci wnętrz, dekoratorzy, homestagerzy, dziennikarze i eksperci branży wyposażenia wnętrz będą wspierać klientów indywidualnych w procesach budowania, wykańczania, remontowania i dekorowania, dostarczając zarówno wiedzy, jak i narzędzi, które te procesy wspomagają. Porady i inspiracje dotyczyć będą domów, mieszkań i ogrodów. Wszystkie punkty programu będą dostępne online na stronie www.tydziendladomu.pl, platformie YouTube, a wybrane prelekcje transmitowane będą na Facebook-u.

Edukacja i inspiracja – TDD LIVE Studio

Głównym punktem programu Tygodnia dla Domu jest TDD Live Studio. Między 22 a 29 maja odbywać się będą prelekcje, panele, wywiady, pokazy, debaty oraz prezentacje. Wszystkie transmitowane będą online na stronie Tygodnia Dla Domu. Pełen inspiracji program został przygotowany we współpracy z zaproszonymi przez organizatorów ekspertami, firmami, projektantami i architektami.

Tydzień Dla Domu

O nowościach, premierach, zmieniających się gustach i tym, co aktualne we wnętrzach opowiedzą projektanci i architekci zaproszeni do debaty przez Annę Grużewską – redaktor naczelną magazynu „Czas na Wnętrze”.

Tego samego dnia o dobrej energii we wnętrzu w panelu „Dom, miejsce do życia – co sprawia, że czujemy się w nim dobrze?”  prowadzonym przez Emilię Kołowacik – Sunday is Monday Home, porozmawiają Agnieszka Gruszczyńska – Hyc redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”, „M jak Mieszkanie” i serwisu „urządzamy.pl”, Gabriela Wagner – specjalistka feng shui oraz designer Zofia Strumiłło – Sukiennik.  Ekspertki zastanowią się czy strony świata, styl wnętrza, świeże kwiaty w wazonie, porządek, a może dodatki sprawiają, że nasz dom jest dla nas źródłem dobrego samopoczucia i kreatywności.

Tydzień dla domu

W ramach TDD Live Studio nie zabraknie również prelekcji związanych z przygotowaniem mieszkania do sprzedaży lub wynajmu. Za opracowanie tematów związanych z inwestowaniem w nieruchomości odpowiada współpracująca z Tygodniem Dla Domu Akademia Stagingu. Zainteresowani dowiedzą się, jak przygotować dobre ogłoszenie, jak zaakcentować atuty nieruchomości. Dowiemy się też jak ukryć niedoskonałości oraz jak poradzić sobie z uporządkowaniem mieszkania pospadkowego. W trakcie debat eksperci dyskutować będą o różnych możliwościach zarabiania na nieruchomościach i o aktualnej, nietypowej sytuacji na rynku. Uczestnicy przekonają się także, czym różni się praca architekta, projektanta i dekoratora, jak również o płynnych granicach kompetencji między nimi. Specjaliści porozmawiają o modnym dziś decluteringu – usłudze, która przywraca porządek i funkcjonalność pomieszczeń.

Tak Mieszkam

Inspiracji do stworzenia własnego idealnego M zapewnią prezentacje z cyklu „Tak Mieszkam”. Organizatorzy, dzięki wsparciu Uli Michalak – prowadzącej bloga i kanał na YouTube interiorsdesignblog, zaprosili blogerki wnętrzarskie. Do tego grona również zostaliśmy zaproszeni. Tym samym zaproszę uczestników Tygodnia dla Domu do swojego wnętrza. Opowiem z jakimi wyzwaniami mierzyłam się przy projektowaniu własnego domu. Powiem również o tym, które ze sprawdzonych rozwiązań stosowanych w realizacjach dla klientów przeniosłam na swój grunt. Podpowiemy też jakich błędów unikać w procesie urządzania oraz jak planować harmonogram działań, aby realizacja projektu przebiegała bez niespodzianek.

Tydzień dla domu

W TDD Live Studio zaplanowanych zostało znacznie więcej inspirujących prelekcji. Choćby takich, które pomogą w organizacji tak potrzebnego dziś miejsca do pracy w domu.  Program wszystkich wykładów dostępny jest na stronie www.tydziendladomu.pl

Wydarzenia towarzyszące

Tydzień Dla Domu to nie tylko teoretyczna wiedza przekazywana w formie transmisji wykładów online. To też możliwość konfrontacji oczekiwań ze specjalistami. Pomoc w aranżacji nowego domu i mieszkania zapewni współpracujący z Tygodniem Dla Domu program Pomagamy Urządzać. Oferuje on konsultacje na platformie www.pomagamyurzadzac.pl wsparł już setki osób urządzających domy i mieszkania.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj