Światło na kablu – wyjątkowe oświetlenie od CablePower

0
3570

Kable – otaczają nas dookoła, są wszędzie. Czy to wkute w ściany, czy leżące luzem na podłodze. Nie ma co się oszukiwać, na kable jesteśmy skazani – są w każdym biurze, domu, nawet na ulicy. Staramy się często ukryć je gdzieś w kącie, albo za telewizorem. Plączą się niemiłosiernie i czasami doprowadzają do szału.

Spójrzmy jednak na temat nieco inaczej. Gdyby tak kable miały piękne, soczyste kolory, gdyby miały geometryczne formy, czy można by było ich istnienie przekuć w coś przyjemnego dla oka? Zdecydowanie tak. A najlepszym dowodem na to są projekty marki Cable Power, która powstała z zamiłowania do prostych a zarazem wyróżniających się rozwiązań oświetleniowych. Szybko doceniono nowatorski pomysł i już w 2010 roku marka otrzymała nagrodę „Must have” na Łódź Design Festival przyznawaną producentom najciekawszych polskich produktów.

Cable Power tworzy duet architektów: Maja i Marek Kostykiewicz. Idea, jaka przyświeca projektantom to słowa Miesa van der Rohe “Less is more” i śmiało można powiedzieć, że jest ona tu wyjątkowo trafna. Lampy Cable Power to połączenie kolorowych kabli w oplocie z dekoracyjnymi żarówkami, które nadają niepowtarzalny charakter pomieszczeniom. Są dowodem na to, że najprostsze rozwiązania są najlepsze i to właśnie dzięki nim można sprawić, że wnętrze ożyje.

Nie ważne, jaki styl dominuje w pomieszczeniu, prostota czy przepych, surowe barwy czy pastele. Lampy CablePower są tak uniwersalne, że dopasują się do każdego rodzaju wnętrza i obronią się swoją różnorodnością a zarazem minimalistyczną formą. Zdecydowane kolory kabli oraz dekoracyjne żarówki dają dziesiątki możliwości na komponowanie i dopasowanie swojej wymarzonej lampy do wnętrza. Co bardzo ważne, projekty są różnorodne i nie ma w nich nudy. Są wśród nich kinkiety, lampy stojące, biurkowe, ścienne, a większość z nich ma wielofunkcyjne zastosowanie. Niektóre, tak jak np. TRYangle, można zarówno zwiesić z sufitu, powiesić na ścianie jak i postawić na komodzie. Dodatkowo kombinacje kilku lub nawet kilkunastu kabli i żarówek w różnorodnych wersjach kolorystycznych i długościach, daje duże pole do popisu dla projektantów wnętrz. Dlatego pomimo, że CablePower to architekci, to często współpracują z biurami projektów realizując ich nawet najbardziej szalone wizje.

Pamiętajmy, że to właśnie odpowiednie oświetlenie wnętrza wpływa na nasz nastrój, wydobywa z mebli i dekoracji potencjał oraz musi harmonijnie współgrać z designem zastosowanym w pomieszczeniu. Średnio połowę dnia spędzamy przy sztucznym oświetleniu, więc doceniajmy dopracowane detale, bo to one zapewniają niesamowitą atmosferę w Twoim domowym zaciszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj