Jagodowy, jeżynowy, śliwkowy – nadszedł czas na smakowite wnętrza w kolorze ciemnego fioletu. Ten zacny jegomość jest rzadko zapraszany do polskich domów. Częstszymi gośćmi są liliowe i fiołkowe odcienie, które są delikatniejsze, ale też mniej wyraziste. My natomiast stawiamy na aranżacje z pazurem!
źródło: Pinterest
Wiele osób unika ciemnego fioletu, bo myśli, że żaden inny kolor do niego nie pasuje, a wnętrze ze śliwkową ścianą będzie mroczne i przytłaczające. Nic bardziej mylnego! Wszystko jest kwestią proporcji, a fiolet lubi towarzystwo innych barw. Zgadzamy się, że niektóre połączenia kolorystyczne mogą wydawać się nieco awangardowe, ale nas urzekły.
Żółty, miętowy, szmaragodowy a nawet pastelowy róż – każdy z tych kolorów może być świetnym kompanem dla ciemnego fioletu. Złote i miedziane dodatki również łatwo wkomponują się w aranżację. Jeśli jednak wolicie monochromatyczne wnętrza lub bardziej minimalistyczny wystrój, podkreślcie kolorem tylko jeden element , np. malując drzwi na fiolet wpadający delikatnie w atramentowy odcień, albo stawiając w salonie aksamitną sofę w kolorze oberżyny.
źródło: blog.abigailahern.com
źródło: Pinterest
źródło: Instagram
źródło: brit.co
źródło: Pinterest
Można go kochać albo nienawidzić, ale jedno jest pewne – nikt nie przejdzie obojętnie obok ciemnego fioletu. Ten kolor intryguje również polskich twórców, czego efektem jest wiele autorskich projektów. My jesteśmy zakochani po uszy! A Wy? Wpadliście jak śliwka w kompot? 🙂
[…] w towarzystwie szmaragdowo-zielonego, maślanych żółcieni, pomarańczowego, gorącego różowy, ciemnego fioletu, srebrnego czy różowego złota i […]