Jak śliwka w kompot – ciemny fiolet we wnętrzach

1
7082

Jagodowy, jeżynowy, śliwkowy – nadszedł czas na smakowite wnętrza w kolorze ciemnego fioletu. Ten zacny jegomość jest rzadko zapraszany do polskich domów. Częstszymi gośćmi są liliowe i fiołkowe odcienie, które są delikatniejsze, ale też mniej wyraziste. My natomiast stawiamy na aranżacje z pazurem!

fioletowe-wnętrzeźródło: Pinterest

Wiele osób unika ciemnego fioletu, bo myśli, że żaden inny kolor do niego nie pasuje, a wnętrze ze śliwkową ścianą będzie mroczne i przytłaczające. Nic bardziej mylnego! Wszystko jest kwestią proporcji, a fiolet lubi towarzystwo innych barw. Zgadzamy się, że niektóre połączenia kolorystyczne mogą wydawać się nieco awangardowe, ale nas urzekły.

Żółty, miętowy, szmaragodowy a nawet pastelowy róż – każdy z tych kolorów może być świetnym kompanem dla ciemnego fioletu. Złote i miedziane dodatki również łatwo wkomponują się w aranżację. Jeśli jednak wolicie monochromatyczne wnętrza lub bardziej minimalistyczny wystrój, podkreślcie kolorem tylko jeden element , np. malując drzwi na fiolet wpadający delikatnie w atramentowy odcień, albo stawiając w salonie aksamitną sofę w kolorze oberżyny.

fioletowe-wnętrzeźródło: blog.abigailahern.com 

fioletowe-wnętrzeźródło: Pinterest 

fioletowe-wnętrzeźródło: Instagram 

fioletowe-wnętrzeźródło: brit.co 

fioletowe-wnętrzeźródło: Pinterest 

Można go kochać albo nienawidzić, ale jedno jest pewne – nikt nie przejdzie obojętnie obok ciemnego fioletu. Ten kolor intryguje również polskich twórców, czego efektem jest wiele autorskich projektów. My jesteśmy zakochani po uszy! A Wy? Wpadliście jak śliwka w kompot? 🙂

fioletowy-fotelConvefioletowy-fotelEva Design

fioletowy-talerz MLY Studio Ceramics

LYSNE

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here