Rzućmy wszystko i jedźmy z dziećmi w Bieszczady!

0
2030

Wyjedź z dziećmi w Bieszczady! Lasy Państwowe i seria przewodników NIEMAPA zapraszają w Bieszczady. Nowy, ilustrowany przewodnik dla rodzin z dziećmi prezentuje ciekawe miejsca, przyrodę, architekturę i kulturę Bieszczadów.

Co to jest NIEMAPA?

NIEMAPA pomaga rodzinom w planowaniu tras w Bieszczadach. Przewodnik opisuje ciekawe szlaki, miejsca, sposoby na odkrywanie z dziećmi uroku lasów i gór. Podpowiada także, w co się bawić w miejscu, w którym czas zwalnia, a zasięg zgubił się po drodze. Patricija Bliuj-Stodulska, ilustratorka NIEMAPY, w ciekawy sposób połączyła kreskę rysownika i malarskie plamy.

Bieszczady NIEMAPA mapa po Bieszczadach dla dzieci

Dzieci na NIEMAPIE znajdą zaś mnóstwo ciekawych szczegółów i poukrywanych w lesie zwierząt. Dorośli uśmiechną się, czytając zabawne komentarze.  NIEMAPĘ tworzy zespół Mamy Projekt w procesie ko-kreacji z mieszkańcami i leśnikami. Przewodnik poleca tylko sprawdzone miejsca, które spodobają się rodzinom z dziećmi.

Co znajdziemy w NIEMAPIE Bieszczady?

Przede wszystkim las i połoniny, oczywiście. Każda rodzina może znaleźć tu jednak coś dla siebie. Są łatwe szlaki, które można przejść nawet z wózkiem i bardziej wymagające wędrówki leśnymi ścieżkami. Rozległe bukowe lasy, połoniny i malownicze górskie rzeki tworzą  krajobraz, w którym króluje dzika przyroda. Pojawiają się niedźwiedzie, żubry, wilki, rysie, jelenie, a także wąż Eskulapa.

NIEMAPA Bieszczady

Bieszczady zawsze były terenem pogranicznym. Ich dawni mieszkańcy, należący do wielu grup etnicznych i narodowościowych, stworzyli mozaikę różnych kultur, których ślady do dziś widać w lokalnej architekturze, zwyczajach czy smakach. Fascynującą historię tego miejsca można poznawać w ciekawych Muzeach, skansenach i świątyniach.

Miłośników sportów wodnych NIEMAPA zaprasza nad Jezioro Solińskie, a łasuchy znajdą ilustracje lokalnych pyszności. NIEMAPA pokazuje także, że Bieszczady to idealne miejsce do tego, by wyciszyć się i po prostu spokojnie pobyć z dziećmi, uważnie przyjrzeć się otoczeniu i poczuć przyrodę wszystkimi zmysłami.

NIEMAPA Bieszczady to ilustrowany przewodnik dla rodzin wydany w siedemnastu tysiącach egzemplarzy i dystrybuowany bezpłatnie przez bieszczadzkie nadleśnictwa, w RDLP Krosno oraz na wybranych imprezach dla rodzin organizowanych przez Lasy Państwowe w Warszawie (m.in. Dni Ochrony Środowiska). Przewodnik można też bezpłatnie pobrać ze strony www.niemapa.pl/bieszczady.

Źródło: materiały prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj