Przedmioty dla użytkowników wymagających oryginalnych rozwiązań od grupy projektowej Tabanda

0
2507

Młodzi, zdolni, zakochani w dobrze zaprojektowanych meblach, fascynaci subtelnych kontrastów i nieoczywistych zestawień. Pomysłów tysiące, a ich troje, czyli: Małgorzata Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa, od 2009 roku tworzą razem zespół projektantów Tabanda. Co najważniejsze, to nie tylko architekci z dużym zapleczem merytorycznym i doświadczeniem, ale również najlepsi przyjaciele, a sami o sobie mówią, że są jednym ciałem z trzema głowami.

Wizytówką Tabandy jest drewniana sklejka – to właśnie ona skradła serce całej trójce projektantów i to z niej meble są wycinane i ręcznie obrabiane.

Zespół Tabanda projektuje nie tylko krzesła, stoły czy sofy, ale i regały modułowe, lampy oraz stojaki na wino. Wszystkie produkty przybierają nowoczesne, geometryczne formy inspirowane naturą i łączą surowe akcenty z bogatą kolorystyką. Maksymalnie wykorzystany potencjał przedmiotów pokazuje, że we wzornictwie nie warto stawiać sobie barier oraz być niewolnikiem ograniczeń. Zobaczcie sami, jak nowoczesna forma wkracza pewnym krokiem do polskiego designu.

Meble są nie tylko pięknie skrojone, ale również bardzo praktyczne. Każde z wytwarzanych przez Tabanda krzeseł wprowadzi do Twojego domu elegancję, ale zarazem ożywi pomieszczenie swoim kolorem.

Chwila odpoczynku? A może cały dzień? Idealna będzie sofa przystosowana dla prawdziwego leniwca kanapowego, której oparcia boczne to półki i schowki na książki, drobiazgi, czy ulubioną kawę/herbatę. 

Chcąc wdrożyć w cztery ściany bogactwo fauny i flory w meblarskiej formie wybierz jeden ze stolików kawowych, którego nogi ze sklejki brzozowej fornirowane są dodatkowo orzechem. Chociaż ten z nogami z blachy aluminiowej zachwyca formą w równym wymiarze.

Tabanda powstała i tworzy w Gdańsku, jednak w ciągu kilku lat swojej działalności zakorzeniła się mocno nie tylko na polskiej arenie designu, ale i na rynkach europejskich. Według nas, idea architektów i dbałość o wysoką jakość produktów wróży dalsze sukcesy. Motto Tabandy brzmi: “Projektujemy i produkujemy fajne rzeczy” a my się z tym w 100% zgadzamy.

Podobno gdy się coś tworzy, powinno się wkładać w to całe serce. Tu, we wszystkich projektach, serce projektantów widać jak na dłoni.

Zdjęcia: materiały Tabanda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj