Projektanci Roku 2019

0
2550

ARENA DESIGN ogłosiła najlepszą trójkę polskiego designu. Projektanci Roku 2019 to Fenek Studio, Michał Loba i Nikodem Szpunar. ARENA DESIGN 2019 przyznała takie wyróżnienie po raz pierwszy. Fenek Studio funkcjonuje na pograniczu projektowania i rzemiosła artystycznego, Michał Loba wypracował własny, rozpoznawalny styl łączący grafikę autorską z ilustracją, Nikodem Szpunar zaś odważnie wkroczył w świat przemysłu jako autor licznych i znakomitych wdrożeń projektowych.

Co roku podczas targów ARENA DESIGN prezentowane są najlepiej zaprojektowane produkty w różnych kategoriach w ramach konkursu TOP DESIGN award. W tym roku po raz pierwszy wskazane zostaną także konkretne nazwiska, które kształtują świat designu w Polsce. Projektanci Roku 2019 to pierwsza edycja wyróżnień przyznawanych przez ARENA DESIGN młodym projektantom, którzy zdążyli dać się poznać w swojej dziedzinie,
i których działania warto śledzić w nadchodzącym roku.

Fenek Studio

Fenek Studio to pracownia porcelany i małe studio projektowe, założone przez Agatę Klimkowską i Antoninę Kiliś. Wyróżnienie Projektanta Roku 2018 otrzymało za oryginalne, eksperymentalne podejście do porcelany i niezależność projektowo-produkcyjną. Pieczołowicie, ręcznie wykonane naczynia, ozdoby i biżuteria to znaki rozpoznawcze studia, które do swojej pracowni na warszawskim Powiślu ściąga coraz liczniejsze grono miłośników wysmakowanego designu.

Fenek Studio
Fot. mat. prasowe

Więcej: www.fenek.info

Michał Loba

Michał Loba jest grafikiem, któremu udała się trudna sztuka osiągnięcia komercyjnego sukcesu przy zachowaniu autentyczności. Jego prace można rozpoznać na pierwszy rzut oka po syntetycznej, „komiksowej” kresce i śmiałości skojarzeń. Swój rozpoznawalny język potrafi w dodatku z powodzeniem przełożyć na szeroki wachlarz realizacji: od grafiki wydawniczej, przez plakaty, ilustracje, ziny, aż po książki czy logotypy.

Michał Loba
Fot. mat. prasowe

Więcej: www.behance.net/michalloba

Nikodem Szpunar

Nikodem Szpunar projektuje meble i przedmioty wyposażenia wnętrz do produkcji przemysłowej i realizacji krótkoseryjnej na specjalne zamówienie. Odważna współpraca
z przemysłem, imponująca liczba wdrożeń zaowocowała więc licznymi nagrodami, w tym International Furniture Design Award, Make me! czy Dobry Wzór. Jego projekty były obecne na targach i branżowych wydarzeniach na całym świecie, m.in.
w Nowym Jorku, Berlinie czy Hong Kongu.

Nikodem Szpunar
Fot. mat. prasowe

Więcej: www.studioszpunar.com

Prace wyróżnionych projektantów będzie można zobaczyć na wystawie „Projektanci Roku” w ramach targów ARENA DESIGN między 12 a 15 marca 2019 roku w Poznaniu.

Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdują się na stronie: www.arenadesign.pl
Nagrodę Projektanci Roku ARENA DESIGN 2019 wspiera PURO Hotels. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here