Penthaus, apartamenty w dobrym stylu

0
2473
Penthaus-apartamenty-inspiracje-schody-lampa-wnętrze-salon-kuchnia-biel-beż

Wyraźnie widzimy, jak trendy wpływają na wygląd wnętrz. Już nie raz wspominaliśmy o tym, że w obecnym sezonie z perspektywą na kolejne kilka lat są aktualne obłe kształty i łuki. Przykładem, doskonale obrazującym ten trend jest australijski penthaus – apartamenty, gdzie motywem przewodnim jest łuk i harmonia kształtów. Zobaczmy zatem, jak one mogą wpływać na charakter wnętrza.

Penthaus – apartamenty z charakterem

Tematem naszego dzisiejszego wpisu jest wyjątkowa przemiana apartamentu z lat 80. w Gold Coast, Australia. Penthaus składa się z dwóch pięter i zajmuje najwyższy poziom jednego z wieżowców miasta. Bohaterami tego projektu są architekci z pracowni projektowej CJH Studio. Ciekawym faktem jest to, że apartament zachował swój oryginalny wystrój jeszcze z czasów wybudowania wieży. Właśnie dlatego architekci w pełni zrezygnowali ze starego klimatu wnętrza na rzecz nowego, nowoczesnego wystroju. Jedyne co pozostało od wnętrza 80. to oryginalne terpentynowe podłogi, które nadały temu projektu nutkę nostalgii.

Penthaus-apartamenty-inspiracje-schody-lampa-wnętrze-salon-kuchnia-biel-beż Penthaus-apartamenty-inspiracje-schody-lampa-wnętrze-salon-kuchnia-biel-beż

Jasne, pełne światła wnętrza

Warto wspomnieć, że architekci ze studia CJH w swoich pracach stawiają na minimalizm. Nowy projekt nie jest wyjątkiem. Króluje w nim otwarta przestrzeń bez zbędnych elementów dekoracyjnych. Żeby podkreślić wyjątkowość apartamentu i skupić się na spektakularnych widokach z jego okien, postawiono na stonowaną kolorystykę. W taki sposób kolorem przewodnim jest stonowany beż, który w zależności od padającego światła wędruje od śnieżnej bieli do delikatnego brązu.

schody-inspiracje-wnętrz-biel-beż-kafelki ściana-inspiracje-salon-wnętrze-kanapa-lampa-półki-stolik-dywan kuchnia-z-wyspą-inspiracj-entrze-aneks-Penthaus-apartamenty

Warto zauważyć również jednolitość całego projektu, wszystkie pomieszczenia są identyczne pod względem wykończenia i kolorystyki, w taki sposób uzyskano bardzo harmonijną i przyjemną dla oka przestrzeń.

sypialnia-jasne-wnętrze-drewno-biel

Łuki bez kątów prostych

Głównym elementem, który przenika całe wnętrze, jest motyw łuku. Obłe kształty pojawiają się w postaci „rogów” ścian, wejścia na schody, wyraźnie odczytuje się w elementach ozdobnych, meblach i dodatkach. A więc a taki sposób architekci uzyskali bardzo ciekawy efekt miękkiej przestrzeni, która sprzyja regeneracji i wypoczynkowi.

kuchnoa-inspiracje-detale-wnętrze-kafelki-Penthaus-apartamenty łazienka-Penthaus-apartamenty-mozaika-inspiracje-wnętrze-lampa-lustro Penthaus-apartamenty-wanna-wolnostojąca-inspiracje-okna

Penthaus, apartamenty i materiały wykończeniowe

Z pewnością, w większości pomieszczeń  są wykończone w naturalne materiały. Takie rozwiązanie doskonale współgra z kolorystyką wnętrza oraz oryginalnymi płytkami na podłodze dolnego poziomu.

Źródło: materiały prasowe, CJH Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj