Dom wakacyjny wśród tropikalnych widoków

0
2127
dom-wakacyjny-salon-kanapa-inspiracje-narożnik-wnętrze-białe-ściany

Wakacje… Zapewne zdecydowana większość ludzi, zastanawia się aktualnie, jak będą wyglądać ich urlopy w 2020 roku. My nie jesteśmy wyjątkiem i mamy ogromną nadzieję, że jednak uda nam się gdzieś wybrać tego lata. A dopóki sytuacja nie jest pewna, chętnie dzielimy się okazami dobrego designu. Oto dom wakacyjny, do wnętrza którego, przenika piękna natura Australii!

Dom wakacyjny – na łonie tropikalnej natury

Woorak House to przestronny budynek, który znajduje się w przedmieściu Palm Beach w Sydney. Położony na końcu półwyspu dom nie ma bezpośredniego widoku na ocean, jednak autorzy projektu, architekci z pracowni projektowej CM Studio, w pełni wykorzystali potencjał miejsca w którym znajduje się inwestycja. Budynek otacza dziewicza natura rezerwatu, dlatego cała koncepcja wnętrza jest zorientowana na wyeksponowanie tego atutu.

kuchnia-otwarta-z-oknem-drewno0inspiracje-stół-bar jadalnia-białe-wnętrze-dom-wakacyjny-stół-krzesła-ławka dom-wakacyjny-salon-kanapa-inspiracje-narożnik-wnętrze-białe-ściany-barek-stół-kuchnia

Układ architektoniczny

Dom wakacyjny Woorak House to długa dwupoziomowa konstrukcja, która tradycyjnie ma dwie strefy użytkowe – dzienną i nocną. Parter budynku sprytnie łączy te dwie strefy. Przód budynku na parterze mieści trzy sypialnie wraz z dwiema łazienkami. W głębi budynku, czyli w jego tylnej części, znajduje się przestronny salon z aneksem kuchennym i jadalnią. Z tego miejsca otwiera się piękny widok na otaczającą budynek naturę. Piętro budynku to blok łączący główną sypialnię, garderobę, dużą łazienkę i biuro.

fasada-dom-wakacyjny-inspiracje-wnętrze jadalnia-stół-dom-wakacyjny-ławka-krzesła-biel-lampa dom-wakacyjny-sypialnia-białe-wnętrze-lampa-łóżko-inspiracje

Warto zauważyć, że większość pomieszczeń budynku wchodzi w bezpośrednią „interakcję” z jego zewnętrzem. Tak, na przykład, okna w domu otwierają się w taki sposób, że pojawia się wrażenie otwartego pokoju na zewnątrz.

taras-wnętrze-drewno-palma-inspiracje-biel łazienka-otwarta-prysznic-wanna-inspiracje-biel-drewno lampy-papierowe-inspiracje-wnętrze-biel-dom-wakacyjny-drewno-parkiet

Wykończenie i materiały

Głównym wymogiem właścicieli budynku było stworzenie ponadczasowego wystroju. W taki sposób do wykończenia ścian, sufitu oraz większości powierzchni użytkowych wykorzystano biały kolor. Szczotkowane dębowe drewno, które architekci użyli jako materiał uzupełniający, doskonale kontrastuje z głównym kolorem wnętrza. Do wykończenia podłóg parteru, wykorzystano jasnoszare wapienne płyty, na piętrze zaś drewno. Takie rozwiązanie dla domu współgra z otoczeniem, tworzy spójną kompozycję i nie zakłóca naturalnego środowiska rezerwatu.

sypialnia-zagłówek-łóżko-inspiracje-lampa=białe-wnętrze-łuk-dom-wakacyjny łazienka-umywalka-nablatowa-lustro-kran-bateria-drewno-płytki-marmur-inspiracje sypailnia-dla-dzieci-dom-wakacyjny-inspiracje-drewno-półki

Jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń budynku, to architekci postawili na minimum dekoracji. W taki sposób nie pojawia się efektu zagraconej przestrzeni oraz zachowuje się lekkość i przewiewność wnętrz.

Źródło: materiały prasowe, CM Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj