Oskar Zięta zachwycił podczas Salone del Mobile w Mediolanie

3
3859

Milan Design Week to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu świata designu. Podczas tegorocznej edycji targów Salone del Mobile Oskar Zięta wraz ze swoją pracownią zaprezentował zaskakujące projekty. Były to więc obiekty wychodzące poza ramy, łamiące stereotypy typowych mebli i wchodzące kontrowersyjnymi formami w obszar sztuki. Nową kolekcję można było zobaczyć podczas wystawy “Furniture of Disorder” na Salone del Mobile w Mediolanie.

NUCLEUS. Coś więcej niż lustro

Sercem wystawy była premiera nowej instalacji artystycznej Oskara Zięty imponujące rozmiarami wieloelementowe lustro NUCLEUS. Ten łamiący stereotypy typowego lustra obiekt wykonany został z wielu elementów z polerowanej na lustrzany połysk stali nierdzewnej. Całość pokryto specjalną farbą, tworzącą na ich powierzchni gradientową kompozycję barw o wyjątkowej głębi i niespotykanych odbiciach.

Oskar Zięta Salone del Mobile

Smukłe przejścia pomiędzy kolorem szmaragdowym a szafirowym dają oglądającym intensywne doznania wizualne, sprawiając wrażenie zakrzywiania rzeczywistości. Zmiana punktu obserwacji zmienia sposób, w jaki odbiorca widzi kolory. Obiekt ten może stanowić absolutną dominantę i centralny punkt przestrzeni. Monumentalny charakter, siła i energia drzemiąca w formie budzi emocje i wypełnia pomieszczenie.

Nowe kolory kolekcji Gradient

Podczas Milan Design Week odbyła się także premiera nowej kolorystycznej linii kolekcji Gradient. Nowe wykończenie łączy wyjątkowe zestawienie kolorów, które zdobiły RONDO Gradient. Powierzchnia tego okrągłego lustra została wypolerowana i pokryta zaawansowaną technologicznie powłoką.

Oskar Zięta Rondo Gradient

Lustra inspirowane diamentami

CRYSTALS to seria lustrzanych obiektów łączących geometryczne kształty z gładkimi, miękkimi przejściami nadmuchiwanych form metalowych. Polerowane powierzchnie zakrzywiają światło, tworząc oszałamiającą grę odbić i cieni. Nowe formy luster CRYSTALS zostały zaprezentowane jako wieloelementowa instalacja ścienna. W zakrzywionych odbiciach lustrzanych powierzchniach można było się zatracić.

Oskar Zięta

Oskar Zięta i jego stół CRYSTALS

Stół CRYSTALS to zupełnie nowa koncepcja i ewolucja serii obiektów inspirowanych diamentami. Wewnętrzna część podstawy stołu CRYSTALS o lustrzanych powierzchniach tworzy kalejdoskop zakrzywiający rzeczywistość. Dlatego ludzie spoglądający do środka doświadczają barwnego złudzenia optycznego. Przejrzysty blat odsłania kształty parametrycznie zaprojektowanej podstawy, aby ukazać czystość i zjawiskowość formy.

oskar zięta

Tafla XL

Z kolei fantastyczna kolekcja luster TAFLA skrywała w sobie najróżniejsze kształty. Nowy kształt prezentował geometryczną prostotę i szacunek dla proporcji. Smukła i wysoka forma pozwala na zastosowanie jej w najbardziej wymagających wnętrzach i aranżowanie zarówno jako pojedynczego lustra, jak i zestawu.

Oskar Zięta

Kilka słów o technologii

Koloryzacja termiczna to rzadko używana technologia, wykorzystywana przez Oskara Ziętę do barwienia stali. Głęboki i intrygujący kolor uzyskiwany jest dzięki użyciu wysokiej temperatury. W zależności od rodzaju metalu, ciśnienia i składu gazu wykorzystywanego do wygrzewania, powierzchnia może uzyskać subtelny kolor złota Flamed Gold bądź głęboki granatowy odcień Cosmic Blue.

Procesowe podejście do materiału pozwala wydobyć z materiału nie tylko wytrzymałość i formę, także zaskakujące piękno metalu otrzymane bez użycia chemicznych odczynników czy farb. To wyjątkowe podejście sprawia więc, że cały proces powstawania obiektów jest niezwykle ekologiczny. Od materiału i energooszczędnego procesu produkcji, niską ilość w pełni przetwarzalnych odpadów po nie zanieczyszczający środowiska proces koloryzacji.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here