Opolskie Dziouchy – kubki malowane w tradycyjne kwiatowe wzory

2
5801

Uwielbiamy piękną i oryginalną ceramikę. Gdy natknęliśmy się na projekt Opolskie Dziouchy nie mogliśmy Wam ich nie przedstawić. Zobaczcie filiżanki i kubki malowane w tak bardzo kojarzące się z Polską przepiękne wzory. Według nas to bardzo dobry pomysł na prezent, zwłaszcza dla zagranicznych przyjaciół i rodziny.

uk1b7790

uk1b0710

uk1b7777

W latach 60tych, aby utrwalić i zachować to kruche dziedzictwo ludowe z kroszonek, wzór ten przeniesiono na filiżanki i porcelanę. W PRLu w Cepeliach całego kraju można było znaleźć te tradycyjne wyroby z Opolszczyzny.

kubek-fleur-szary2

uk1b0705

uk1b7779_processed

„Dzisiaj, w ramach projektu Opolskie Dziouchy, chcemy wrócić do tej tradycyjnej metody zdobienia porcelany, ale w nieco nowszej-współczesnej formie. Stąd nasze kubki w większości są jednego koloru, a malowany wzór w kolorze białym nawiązuje do pierwotnej formy-czyli do kroszonek właśnie. Nasze kubki malowane są w tradycyjny kwiatowy wzór opolski. Polska, obok wzorów kurpiowskich czy łowickich ma bardzo bogaty folklor a wzór opolski to także jego część.”  – opowiadają twórcy.

uk1b0708
uk1b4400-edit-2 Wzór opolski malowany na porcelanie i pochodzi tak naprawdę z kroszonek-czyli jajek skrobanych na Śląsku Opolskim przed Wielkanocą. Produkty sygnowane logo „Opolskie Dziouchy” wykonane są z dbałością o każdy detal, powstają w całości w naszym regionie. Projektowane przez artystów związanych z Opolem i Opolszczyzną.

uk1b7781_processed

uk1b7783_processed

„My, opolskie dziouchy dumne jesteśmy z miejsca, w którym mieszkamy, tworzymy i codziennie spotykamy kreatywnych ludzi. To właśnie oni sprawiają, że chcemy się tym podzielić z całym światem 🙂 „

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj