Noc Design_em, czyli człowiek w centrum uwagi projektanta

0
1508

Już 13. czerwca odbędzie się kolejna Noc z Design_em. To wyjątkowe wydarzenie poświęcone współczesnemu wzornictwu. Jej organizatorem jest wrocławska Galeria Wnętrz Domar. Noc z Design_em już na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych imprez wystawienniczych we Wrocławiu, w której każdego roku biorą udział wybitni designerzy z Polski i zagranicy, a także przedstawiciele uczelni artystycznych czy instytucji kultury.

Tradycje wzornicze

Noc z Design_em poświęcona jest promocji i prezentacji najlepszych tradycji wzorniczych – polskich i światowych. Co roku przyciąga uwagę nie tylko licznej widowni, ale i mediów ze względu na unikatowy charakter. W nocnych ekspozycjach, koncertach, prezentacjach i warsztatach chętnie uczestniczą nie tylko Wrocławianie,  ale goście z całej Polski.

Noc z Design_em fotel

PROJEKT: CZŁOWIEK

Motyw tegorocznej edycji NZD to PROJEKT: CZŁOWIEK, czyli pochylenie się projektanta nad każdym aspektem ludzkiej codzienności. Chodzi zarówno o jego aktywność zawodową, jak i kondycję fizyczną oraz psychiczną. Takie holistyczne podejście do człowieka, zrozumienie nie tylko jego potrzeb funkcjonalnych, ale też emocji, marzeń, wagi etapów życiowych, stawia wzornictwo przed ogromnym wyzwaniem. Design przestał być  tworzeniem przedmiotów estetyczno-użytkowych. Stał się ważnym sposobem nie tylko na jak najlepsze przeżywanie codzienności, ale i budowanie własnej tożsamości. Odpowiednio zaprojektowane przedmioty codziennego użytku powinny zauważalnie wpływać na komfort oraz jakość życia.

Design, którego doświadczamy

Ekspozycje, pokazy oraz warsztaty, które odbędą się podczas nadchodzącej edycji NZD, skupiać się będą na wielu istotnych sferach ludzkiego życia. Uczestnicy będą mogli doświadczyć designu – dotknąć, wypróbować, zobaczyć funkcjonowanie prezentowanych przedmiotów. Szczególnie ciekawie zapowiadają się prezentacje robotów medycznych i rehabilitacyjnych, między innymi robota LUNA EMG zaprojektowanego przez Jadwigę Husarską czy medycznych egzoszkieletów. Będzie można zobaczyć i przetestować nową kolekcję Santiago zaprojektowaną przez René Šulca dla marki TON a przeznaczoną dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

umywalka czarna

umywalki biała i czarna

Noc niepowtarzalnych wrażeń

11. Noc z Design_em to spotkanie z czołówką polskiego wzornictwa. Będzie można zobaczyć więc najnowsze kolekcje Jadwigi Husarskiej, Tomasza Augustyniaka, nową odsłonę TRE Tomka Rygalika, instalację Cristals Oskara Zięty, szkło Eli i Sebastiana Pietkiewiczów, ceramikę Bartka Mejora i Bogdana Kosaka, zabawne projekty Bartosza Muchy, nowe dokonania Duetu Pawlak&Stawarski czy Agnieszki Bar. Specjalne kolekcje dedykowane Nocy z Design_em zaprezentuje wrocławska Pracoffnia Tomasza Chołuja i Jerzego Gomółki.

umywalka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj