Dzień Dziecka w Warszawie dla kochających design

0
1561

Dzień Dziecka w Warszawie to zwykle jakiś trylion atrakcji, festynów i różnych wydarzeń. W gąszczu tych propozycji można się pogubić. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zrobić selekcję wydarzeń. Nie przepadamy za tłumami i wielkimi festynami. Przedstawiamy Wam więc subiektywną selekcję wydarzeń dla dzieci, w czasie których będziemy blisko designu, w otoczeniu mądrych atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Dzień Dziecka w Maciusiowym królestwie

Dzień dziecka w maciusiowym królestwie
Fot. Muzeum Polin

Kiedy: 2 czerwca od 11.00 do 15.00
Gdzie: Muzeum Polin

Zapraszamy na wielki plenerowy piknik z okazji Dnia Dziecka, któremu upłynie pod hasłem: W Maciusiowym królestwie! Tego dnia w Maciusiowym królestwie ogłoszony zostanie wielki turniej. Na przyjaciół króla Maciusia czekają ekscytujące wyzwania. Rozwiązywanie zagadek na wystawie, pokonywanie labiryntów i przeszkód wymagających niezwykłej sprawności, majsterkowanie, szycie i malowanie. Na zwycięzców czekają nagrody. Partnerem wydarzenia jest m.in. marka VOX, dzięki której dzieci na moment zamienią się w architektów i konstruktorów świata Króla Maciusia.

Dzień Dziecka na Placu Defilad

Romeo i Julia na deskorolkach
Fot. Teatr Studio

Kiedy: 1 czerwca od 12.00
Gdzie: Plac Defilad

Na Placu Defilad powstanie telewizyjne studio, którego stery przejmą dzieci. Z okazji deskorolkowej premiery ROMEO I JULII w Teatrze Studio za Placu stanie też rampa, na której instruktorzy będą prowadzić zajęcia dla dzieciaków (3+). W programie poza warsztatami i zajęciami dla najmłodszych, znajdą się także projekcje bajek z przełomu lat 80/90 oraz premiera książki HISTORYJKI z ilustracjami Bohdana Butenko, cenionego polskiego grafika, ilustratora, autora komiksów i książek.

Otwarcie sali zabaw z tężniami

Dzień Dziecka sala zabaw z tężniami
Fot. Akademia Harmonika

Kiedy: 1 czerwca od 10.00
Gdzie: Akademia Harmonika

Już 1 czerwca w godz. 10:00 – 19:00 będzie można rodzinnie zrelaksować się w zdrowym mikroklimacie wytworzonym przez trzy tężnie solankowe w harmonijkowej sali zabaw.

Grunt to zabawa #1 na Osiedlu Jazdów

osiedle jadów dzien dziecka
Fot. Osiedle Jazdów

Kiedy: 1-2 czerwca od 11.00
Gdzie: Państwomiasto / Osiedle Jazdów

Dni spędzone na zabawie na podwórku, działce czy ulicy przed domem. Wspinanie się po drzewach. Budowanie fortów. Turlanie się po trawie. To nie tylko wspomnienia z dzieciństwa.

W ten sposób dzieci rozwijają się, uczą i odkrywają świat wokół nich. Chcemy oderwać je od komórek, tabletów i wzbudzić w nich zainteresowanie naturą oraz zabawą na świeżym powietrzu. Dlatego zapraszamy całe rodziny do Państwomiasto na Osiedlu Jazdów.

Rodzinne spotkanie z integracją sensoryczną

Kiedy: 2 czerwca od 11.00 do 15.00
Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie

W niedzielę 2 czerwca na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie eksperci poprzez zabawę, rozmowy, warsztaty postarają się wyjaśnić, czym jest integracja sensoryczna. Wśród atrakcji znajdą się m.in. warsztaty sensoplastyczne, muzyczne, kulinarne, joga i Tai Chi, a także pokazy baniek mydlanych i balansowanie na taśmie. Zabawom towarzyszyć będą specjaliści – terapeuci SI, którzy opowiedzą o zmysłach zaangażowanych w wykonywanie aktywności oraz o ich roli i możliwościach. Otwarta będzie także Strefa Malucha i Strefa Seniora, gdzie każdy Uczestnik Spotkania będzie mógł uzyskać informacje na temat pracy z terapeutą oraz wpływu ćwiczeń i diety na codzienne życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here