Elegancki apartament – kuchnia sercem domu!

0
6256

Projektując każde wnętrze, projektant stara się odzwierciedlić osobowość inwestora i zaspokoić najmniejsze jego pragnienia. Właściciele mieszkania, o którym teraz piszemy, to prawdziwi miłośnicy sztuki gotowania, dlatego sercem ich wnętrza stała się kuchnia! Elegancki apartament pełny nietypowych i bardzo ciekawych rozwiązań zaskakuje swoimi wnętrzami!

Elegancki apartament z wyjątkową kuchnią!

Mieszkanie, o którym dzisiaj mowa znajduje się w nowopowstałej inwestycji w Gdyni. Wnętrze tego apartamentu stało się prawdziwym wyzwaniem, jednak zadanie znacznie ułatwił fakt, iż właściwie głównym akcentem mieszkania będzie kuchnia. Projekt zrealizowano dla kilku właścicieli restauracji w Trójmieście, którzy żyją w świecie kulinarnym. Właśnie dlatego postanowiono, że sercem wnętrza stanie się kuchnia z jadalnią.

kuchnia-z-jadalnią-w-elegancki-apartament-inspiracje-drewniana-podłoga-redał-spiżarnia-półki

Elegancki apartament – kuchnia

Autorką wnętrza jest projektantka Paulina Kisiel ze Studio Turbo. Pracownia zajmuje się głównie projektowaniem lokali usługowych, takich jak restauracje i gastrobary. Właśnie dlatego ta realizacja była od początku szczególnie bliska jego autorce.

Głównym zadaniem stało się zagospodarowanie kuchni w sposób podobny do lokali usługowych. Postawiono więc na odważne barwy i materiały. W kuchni dominuje mocny odcień zieleni, który na pierwszy rzut oka może wydawać się niemal czarnym. Tak ciemna kuchnia potrzebowała więc kilku kontrastowych akcentów. Jedną ze ścian kuchni pomalowano na biało, z kolei drugą wykończono mosiężnymi płytami. Dzięki tym zabiegom kuchnia stała się bardzo elegancka. Autorka zrezygnowała również z górnych szafek. Zamiast nich, przy suficie zamontowano nieregularne ażurowe półki.

elegancki-apartament-drewniany-regał-metalowe-szprosy-kuchnia-półwysep-hokery

Nowoczesne mieszkanie w Gdyni

90 metrów kwadratowych przestrzeni to wynik połączenia dwóch poziomów. Autorka wyraźnie podzieliła apartament na konkretne strefy. Na piętrze mieszkania znajduje się część nocna, na parterze zaś strefa dzienna. Obie przestrzenie łączy klatka schodowa. Schody z dębowych desek oraz metalowych szczebli zaprojektowano i wykonano na specjalne zamówienie razem z regałem oraz półkami w kuchni. To rozwiązania jest tu szczególnie ważne, gdyż wizualnie spaja obie strefy i nadaje wnętrzu logicznej spójności.

schody-dębowe-elegancki-apartament-metalowe-szprosy drewniany-regał-inspiracje-zielona-ściana łazienka-inspiracje-detale-elegancki-apartament-kafle-podłużne-czarna-bateria-złota-lampa

Źródło: materiały prasowe, Studio Turbo
Zdjęcia: Marek Swoboda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj