Najlepsi polscy projektanci, o których powinien wiedzieć każdy! Część 2

0
6958
Maja Ganszyniec IKEA

Polski design ceni się na samym świecie. Wybitne projekty, nietuzinkowe meble, ładne dekoracje, ciekawe wnętrza – najwięksi koneserzy wzornictwa podziwiają polskich artystów za te dzieła! Poznajmy więc najwybitniejsze twarze polskiego designu, najlepsi polscy projektanci, którzy swoimi pracami zachwycą każdego!

Dorota Koziara – Najlepsi polscy projektanci

Wybitna polska architektka wnętrz, artystka, projektantka, kuratorka wystaw i dyrektorka artystyczna. Należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego wzornictwa za granicą. Poza projektowaniem mebli i wnętrz, tworzy rzeźby i organizuje wystawy. Jako konsultantka i dyrektorka artystyczna współpracuje ze słynnymi domami mody i markami wyposażenia wnętrz zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Dorota kziara najlepsi polscy projektanci

Dorota koziara najlepsi poslcy projektanci rzeźby wystawa
Dorota Koziara

Maja Ganszyniec – Najlepsi polscy projektanci

Maja jest jedną z czołowych reprezentantek polskiego designu, właścicielka Studia Ganszyniec i bardzo charakterystyczna postać współczesnego wzornictwa. W swojej twórczości promuje ideę zrównoważonego projektowania, dlatego starannie dobiera materiały do swoich projektów, by służyły jak najdłużej. Stale współpracuje ze znanymi światowymi markami, wśród których znalazła się też IKEA.

Maja Ganszyniec Najlepsi poslcy projektanci

Zielone pufy maja ganszyniec nurt
Maja Ganszyniec

Tomasz Augustyniak – Najlepsi polscy projektanci

Projektant i architekt wnętrz z wieloletnim doświadczeniem. Tomasza wyróżnia się niecodziennym podejściem do koncepcji projektów, dlatego meble jego autorstwa charakteryzują się nietuzinkowym designem. W realizacjach królują okrągłe kształty, warto zaznaczyć, że projektant nie boi się kolorów. Jedna z kolekcji designera zaprojektowana dla Noti jest szczególnie interesująca. Seria mebli Stone czerpie z klasyków Bauhausu, który w tym roku obchodzi 100 rocznicę!

Tomasz Augustyniak Najlepsi polscy projektanci

Bauhaus czerwony fotel noti stone
Tomasz Augustyniak

Nikodem Szpunar – Najlepsi polscy projektanci

Młody, polski projektant, który najlepiej czuje się w tworzeniu drewnianych mebli i dodatków. Funkcje, które zapewnia ten czy innych mebel autorstwa Nikodema zależy od użytkownika i w pełni dostosowuje się do jego potrzeb, a więc te projekty charakteryzuje multi-funkcjonalność. Prace projektanta znajdziemy na wielu międzynarodowych wydarzeniach związanych ze wzornictwem. Poznać twórczość młodego artysty możemy w ramach wystawy Trans:forming Design from Poland na targach Warsaw Home 2019 już 3 października!

Nikodem Szpunar Najlepsi polscy projektanci

Najlepsi polscy projektanci inspiracje drewniany strół nikodem szpunar krzesło
Nikodem Szpunar

Max Kobiela – Najlepsi polscy projektanci

Architekt, projektant mebli i założyciel marki PHORMY. Jego projekty są pełne kolorów i nietypowych kształtów. Dąży ku temu, by spełnić wszystkie oczekiwania klientów przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych i funkcjonalności. A więc, w jego pracy stwierdza, że kluczem do sukcesu jest umiejętność dobrej komunikacji.

Max Kobiela najlepsi polscy projektanci

Komody umami max kobiela najlepsi polscy projektanci inspiracje błekit japonski styl
Max Kobiela